„Az elfogást követően az első kérdésem az volt a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) vezetőjéhez: ugye, a sorozatgyilkossággal gyanúsítottak számláján Tatárszentgyörgy is rajta van?” – mondta Papp Péter, aki közölte azt is, hogy a Pest megyében történt kettős gyilkosság helyszíni szemléjének fiaskója miatt lefolytatott fegyelmi vizsgálatokat követően a hibát vétő rendőrök anyagi következményekkel is járó fenyítést kaptak. Ám a tatárszentgyörgyi kiégett háznál mégsem vesztek el a nyomok, sőt, segítettek a gyilkosságsorozat felderítésében – mondta Papp Péter, hozzátéve: a megye rendőri állományából is részt vettek néhányan a példátlan támadássorozat nyomozásában.
A részfeladatokon kívül a romák elleni támadás felgöngyölítésére létrehozott először 100, majd 120 fős nyomozó csoportba is bevontak megyei nyomozókat. A bűnügyi igazgató tipikus magyar jelenségnek nevezte, hogy az emberek kételkednek abban, vajon tényleg az „igazi” tettesek fogta-e el a rendőrség. Ugyanaz történik, mint a kiskunlacházi gyermekgyilkosság elkövetőjének elfogása után – fogalmazott Papp Péter –, már-már a napnál is világosabb dolgokat sem hiszik el az emberek. A nagyfokú bizalomvesztés általános jelenség – mondta a bűnügyi igazgató, aki szerint nem véletlenül helyezte kilátásba lemondását egyes sajtóorgánumok kérdéseire válaszolva Bencze József országos rendőrfőkapitány arra az esetre, ha kiderülne, hogy mégsem a romákat gyilkoló férfiakat fogták el.
Papp Péter szerint bár a galgagyörki és tatárszentgyörgyi támadást követő munka zömmel a Pest megyeiekre hárult, a gyilkosságsorozat felderítése egyértelműen a rendőrség sikere.
(MTI)