A miniszter a megbeszélésen elhangzottakról azt mondta: arra van szükség, hogy mindenki, aki akár csak egy információmorzsával is segíteni tudja a nyomozást, az ossza meg azt a rendőrséggel. Hozzátette: a rendőrség erre a célra egy külön telefonvonalat létesít kedden. Kiemelte: a rendőrség hihetetlen mennyiségű adatot ellenőrzött már eddig is, példaként említette, hogy több mint négymillió telefonbeszélgetés adatait és több mint egymillió, autópályákhoz kapcsolódó információt ellenőriztek. A miniszter elmondta, a rendőrség vezetői abból a szempontból megnyugtatták, hogy megvan az a kellő rendőri erő, technika, illetve anyagi forrás, ami az ügy nyomozásához szükséges. Hozzátette: meghosszabbították az üggyel foglalkozó százfős nyomozócsoport kirendelését, a csoporton belül azonban néhány cserét végrehajtottak és a feladatelosztást is újragondolták. Felidézte: javaslatára az országos rendőrfőkapitány hétfőn 100 millió forintra emelte az ügyben kitűzött nyomravezetői díjat és reményét fejezte ki, hogy „megmozgatja a fantáziáját” azoknak, akik információval tudják segíteni a nyomozást.
„Úgy gondolom, hogy minden szokásos eszközt be kell vetnie a rendőrségnek, de szokatlanokra is szükség van” – fogalmazott a miniszter, aki utóbbira példaként említette egy úgynevezett „vének tanácsa” felállítását. Ez a szerveződés idősebb, esetleg már nem aktív rendőrökből állna, akik korábban élet elleni bűncselekményekkel foglalkoztak. Hozzátette: őket felkérik arra, hogy nézzék át az ügy iratait. Hangsúlyozta: nem azért teszik ezt, hogy hibát keressenek a nyomozók munkájában, hanem hogy „friss szemmel” tekintsék át az adatokat, hátha találnak benne olyan összefüggést, amit a hétszer huszonnégy órában dolgozó, most szolgálatban lévő rendőrök esetleg nem vettek észre, vagy nem tulajdonítottak neki jelentőséget. Reményét fejezte ki, hogy ezek a tapasztalt nyomozók segíteni tudnak az ügy felderítésében.
Szólt arról is, hogy az országos rendőrfőkapitány szerdára meghívja a romaszervezetek vezetőit, hogy tájékoztassa őket a nyomozás menetéről, és megvitassa velük, hogy mit tesz, illetve tervez a rendőrség, hogy a magukat veszélyben érző roma közösségek biztonságérzetén javítani tudjanak. Bencze József országos rendőrfőkapitány az MTI-nek a találkozót követően azt mondta: a kislétai bűncselekménynél egynél több fegyvert használtak és egynél többféle lőszert. Arra a kérdésre, hogy ebből levonható-e az a következtetés, hogy több elkövetőről van szó, azt mondta: levonható ez is.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.