„Mostohagyerekként” kezelik Győr-Moson-Sopron megyét?

Aránytalanul kevés pénz jutott az uniós forrásokból eddig Győr-Moson-Sopron megyébe, ezért is fontos lenne, hogy a megye és a térség az országban elfoglalt ragjához méltó támogatást kapjon – közölte Firtl Mátyás, a megyei közgyűlés alelnöke, a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője csütörtökön, győri sajtótájékoztatóján.

MNO
2009. 08. 13. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenzéki politikus úgy vélekedett: a nyugat-dunántúli régiót, és benne Győr-Moson-Sopron megyét – a térség gazdasági erejére és eredményeire hivatkozva – „mostohagyerekként” kezelik. A statisztikák szerint a legtöbb pénz a közép-magyarországi régióba érkezett, ami szakemberek szerint sem szolgálja az országrészek közötti kiegyenlítődést. A források elosztása mind regionálisan, mind a gazdasági szerkezetet tekintve megkérdőjelezhető – közölte.

Az alelnök hangsúlyozta: nem a nehezebb helyzetben lévő régiók támogatása ellen emel szót, velük Győr megye szolidáris, de a hátrányos megkülönböztetés tovább nem tartható, hiszen a nyugat-dunántúli vállalkozóknak a szomszédos osztrák és szlovák vállalkozókkal kell versenyezniük. Ezért is szükséges a lehető leggyorsabban forráshoz juttatni a kis- és középvállalkozókat a gazdaságfejlesztési operatív program (GOP) keretében.

Firtl szavai szerint a több száz milliós kormányzati propaganda sikertörténetnek állítja be az Új Magyarország fejlesztési tervet, amelynek segítségével hét év alatt 1400 milliárd forintnyi gazdaságfejlesztési forrásról szóltak heteken keresztül a reklámok és a hirdetések. A valóság azonban az, hogy a 2007 elején indult program összegének eddig 6,3 százaléka jutott el a nyertes pályázókig. Az országosan eddig elnyert GOP-támogatás 8,93 százalékában részesült a nyugat-dunántúli régió, a Győr-Moson-Sopron megyei pályázók pedig az országosan elnyert összes támogatás 4,71 százalékát kapták.

Firtl problémaként említette, hogy a pályázatok értékelése hónapokat vesz igénybe. A jelen gazdasági körülmények között ennyi idő alatt olyan változások történnek, melyek a pályázókat vállalhatatlan helyzetek elé állítják – figyelmeztetett. Az ellenzéki politikus kitért arra, hogy csak ígéret maradt a kormány részéről, hogy a válságkezelés részeként forrásokat csoportosítanak át a gazdaságfejlesztési programokra. December óta nem sikerült elérni az uniós pénzek válságkezelő átrendezésének brüsszeli engedélyezését, pedig ezek a lépések segítenék a kilábalást a válságból, amelyet a Nyugat-Dunántúl is erősen elszenvedett – mondta az országgyűlési képviselő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.