Gulyás Attila elmondta: a 2007-ben megkezdett vállalatátalakítási programról a szakszervezetekkel azt közölték, hogy 800 milliót költenek majd az elbocsátásokra, de ez meg fog térülni, mert csökkentik a létszámot. Ehhez képest kiderül, hogy milliárdokat költöttek végkielégítésre, az elküldött emberek helyére pedig újakat vettek fel, ezért a BKV-t nemcsak anyagi, hanem mérhetetlen erkölcsi és szakmai kár is érte – hangsúlyozta. Hozzátette: az átalakítás ellen akkor is tiltakoztak, a többi között azért, mert sok olyan dolgozót küldtek el, aki több évtizede a cégnél dolgozott.
A szakszervezeti vezető úgy látja: a kialakult helyzet miatt a közvélemény általánosít, pedig a többi, mintegy 12 ezer BKV-s alkalmazott becsülettel végzi a munkáját, nekik nagyon nehezen lehet megmagyarázni az elmúlt hetek, évek történéseit. Mint mondta, mérhetetlen felháborodással fogadták a dolgozók a végkielégítési ügyeket, mert a legtöbbjüknek napi megélhetési gondjai vannak, nem megfelelőek a munkakörülményei, a javításokhoz nincsenek alkatrészek, szerszámok. Nagyon nehéz lesz az év végén lejáró kollektív szerződés tárgyalásakor vagy a bértárgyalásokon meggyőzni őket arról, hogy tanúsítsanak önmérsékletet, miközben milliárdokat fizetnek ki a cégnél végkielégítésre.
Gulyás Attila szerint minél hamarabb fel kell tárni az összes ügyet, a felelősöket pedig felelősségre kell vonni, majd gondoskodni kell arról, hogy ilyen ügyek a jövőben ne forduljanak elő. A nyilvánosság számára is átláthatóvá kell tenni a BKV működését, gazdálkodását, és meg kell akadályozni, hogy a politika beleszóljon a napi működésbe – közölte, hozzátéve: ha a mindenkori vezérigazgató e követelményeknek nem tud megfelelni, akkor távoznia kell.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.