Soltész: Sürgősen lépni kell a kilakoltatások miatt

A Fidesz–KDNP sürgősséggel szeretné tárgyaltatni a kilakoltatások leállításáról szóló határozati javaslatot – közölte pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján a frakciószövetség népjóléti kabinetjének vezetője.

MNO
2009. 09. 04. 10:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Soltész Miklós (KDNP), miután a Magyar Szociális Fórum (MSZF) és az Otthonvédők nevű szervezetek képviselőivel tárgyalt, azt mondta, hogy a kilakoltatások miatt az ország vezetőinek lépnie kell.

Emlékeztetett arra, hogy korábban országgyűlési határozati javaslatot terjesztettek be a parlament elé. Szili Katalintól azt kérték, hogy házelnökként segítse annak sürgős tárgyalását, ezután pedig a kormánynak azonnal meg kell tennie az abban foglalt lépéseket – mondta.

Elmondta, hogy javaslatuk azokra vonatkozik, akik önhibájukon kívül nem tudják fizetni felvett hiteleiket. Hangsúlyozta, hogy ezek az emberek korábban megfelelő hitelfelvevőknek bizonyultak, és azzal, hogy otthont teremtettek, segítették a GDP növekedését. Véleménye szerint ezért az államnak most kötelessége megvédeni őket attól, hogy tönkremenjen az életük.

A kereszténydemokrata politikus a határozati javaslat egyik fontos elemeként emelte ki, hogy az árverezéseket le kell állítani. Hangot adott annak is, hogy a Magyar Fejlesztési Banknak nem az önkormányzatokon keresztül kellene kivásárolnia a nehéz helyzetbe kerültek hitelét, hanem közvetlenül kellene valamilyen segítséget nyújtania. Kijelentette, hogy ha a következő választások után a Fidesz–KDNP kap megbízást kormányalakításra, akkor ezeket a pontokat végre fogják hajtani.

A megbeszélésen és a sajtótájékoztatón részt vevő Simó Endre, az MSZF szervezője azt mondta, azért keresték fel a Fidesz–KDNP népjóléti kabinetjét, hogy előterjesszék a társadalom legfontosabb problémáit. Ezek között jelölte meg a megélhetési gondokat, a kilakoltatás és a kényszerárverezés kérdését, valamint az egészségügyi problémákat. A szervező a kilakoltatások központi kérdésének nevezte, hogy idén eddig 35-40 ezer ember vesztette el az otthonát. Közölte, hogy a Fidesz–KDNP javaslata egybevág Szili Katalin házelnök augusztus eleji kezdeményezésével, amely arról szólt, hogy a parlament sürgősséggel tárgyalja a kilakoltatások problémáját.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.