Árvíz: ideiglenes szállást rendeztek be Ipolytarnócon

Ideiglenes szállást rendeztek be Ipolytarnócon a házaikból kitelepített árvízkárosultaknak. Élelemmel is ellátják őket – tudta meg a távirati iroda szombaton a település polgármesterétől. • Árad az Ipoly, készültség a Sajón, áldozatok a Felvidéken

MNO
2009. 12. 26. 11:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Ipoly szombat hajnalban lépett ki a medréből Ipolytarnócnál; a Nógrád megyei településen 28 embert kellett kimenekíteni otthonából. A polgármester tájékoztatása szerint a Kossuth úton hét, a Dankó Pista úton egy házat vett körül a víz, néhányba gumicsizmában be lehet jutni. A hajnali órákban 410 centiméteres vízállás mellett tetőzött az Ipoly.

Szabó Tibor, Ipolytarnóc polgármestere tájékoztatása szerint az elmúlt órákban a vízszint nem változott, a szlovákiai vízgyűjtő területen is elállt már az eső, így remény van az apadásra. A polgármester elmondta: a 28 árvízkárosultat ideiglenesen ellátták, befűtötték számukra a művelődési házat, lángost és teát, ebédre paprikás krumplit készítettek nekik. A katasztrófavédelem matracokat biztosított, amelyeket a művelődési házban helyeznek el, az emberek itt alhatnak. Aki akar, visszamehet a házába, mert ezek nem váltak életveszélyessé – tette hozzá Szabó Tibor.

Emlékeztetett arra, hogy amint 2005 áprilisában, amikor a falura árvíz zúdult, a lakosság most is összefogott, de hiába próbálták töltés építésével megakadályozni a víz betörését, nem sikerült.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.