Balatonkenesén hétfőn az urnákhoz járulnak

Polgármestert és önkormányzati képviselőket választanak hétfőn Balatonkenesén - tájékoztatta Szabó Károlyné, a helyi választási bizottság elnöke szerdán az MTI-t.

MNO
2009. 12. 23. 19:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közlése szerint a polgármesteri tisztségért ketten indulnak a választáson: Sörédi Györgyné eddigi településvezető a Fidesz-KDNP támogatásával, Vatics Erzsébet pedig független jelöltként. Az észak-balatoni város 11 képviselői helyére 37-en pályáznak, döntő többségük független jelöltként – tette hozzá a választási bizottság elnöke.

Wolf Viktória, Balatonkenese jegyzője az MTI-nek elmondta, hogy a névjegyzéken 3035 választópolgár neve szerepel. Tájékoztatott arról is: azért kell december 28-án, munkanapon tartani a választást, mert a törvény szerint közvetlenül ünnepek utáni napra – így a karácsonyt követő vasárnapra – nem lehet választást kiírni.

Veszprém megye legfiatalabb városában azért van szükség időközi választásra, mert a képviselő-testület október 14-én minősített többséggel a feloszlatása mellett döntött; a testületi tagok többsége ugyanis nem kívánt a polgármesterrel együtt dolgozni. Balatonkenesét szeptember 26-án avatták várossá, a képviselő-testület 18 nappal ez után oszlatta fel magát.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.