Főpolgármesternek jelölné a szocialista vezérkar egy része Bajnai Gordont a 2010-es önkormányzati választásokon, értesült a Hír Televízió az MSZP elnökségéhez közeli forrásból. A pártelnök nem cáfolt, kitérő választ adott arra a kérdésre, hogy a miniszterelnököt alkalmasnak tartja-e a feladatra. Lendvai Ildikó úgy fogalmazott: „ha most erre felelek, akkor azt fogja tudósítani, hogy akkor az MSZP mégiscsak gondolkodik Bajnai Gordon közéleti szerepében, így tehát azt mondom, hogy tiszteletben tartjuk az ő elhatározását.”
A Hír Televízió úgy tudja: Bajnai főpolgármesteri jelölése Gyurcsány Ferenc jövőbeni visszatérésének fontos állomása lenne. Az, hogy Bajnai Gordon Mesterházy Attilának passzolta át a miniszterelnök jelöltséget, azt a célt szolgálta, hogy Bajnait – amennyire lehet – megóvják a belpolitikai csatározásoktól.
Pár órával az MSZP elnökének sajtótájékoztatója után a kormányszóvivő már cáfolni igyekezett a hírt. „Miniszterelnök úr világosan kifejtette már többször is, hogy egy évre vállalta a kormányzást, nem tervez semmiféle közéleti tevékenységet a választások után, se rövid, se közép, se hosszútávon” – jelentette ki Szollár Domonkos. Bajnai Gordon miniszterelnökké választása előtt mindössze arra tett nyilvános ígéretet, hogy a kormányfői szerepet nem vállalja tovább egy évnél.
(hírTV)