A 21-es főúton a szurdokpüspöki elágazónál, valamint a 22-es főúton Szécsény és Endrefalva között történtek a balesetek a havas, csúszós utakon – mondta Dankóné Nagy Éva, a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője.
Szurdokpüspökinél egy kisteherautó megcsúszott, áttért a szemközti forgalmi sávba és összeütközött egy személygépkocsival. A személyautóban öten utaztak, közülük négyen szenvedtek sérüléseket.
A szóvivő közölte: a 24 éves budapesti férfi által vezetett teherautó megcsúszásához hozzájárulhatott, hogy a jármű nyári gumival közlekedett.
Szécsény és Endrefalva között két személyautó ütközött össze, ott egy 54 éves nő vezette azt a gépkocsit, amely megcsúszott és átpördült az ellenkező sávba. Mindkét jármű vezetője könnyű sérülést szenvedett.
Még csütörtökön is késések lehetnek Ferihegyen
Nem romlott tovább a helyzet a Ferihegyi repülőtéren a folyamatos havazás ellenére, mindkét kifutópálya üzemel, késésekre azonban még csütörtökön is számítani kell – mondta Szilágyi Károly, a Budapest Airport kommunikációs vezetője szerdán. Hozzátette: csütörtök hajnalig várhatóan további 5 centiméter hó, illetve csapadék hullhat, ezért e napon is késhetnek a járatok.
A londoni repterek időleges lezárása miatt több Ferihegyre közlekedő járat sem indulhatott el Budapestre szerdán, így ezen járatok budapesti indulását is törölték.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.