Alig működő iktatórendszer 80 millió forintért

Vizsgálatot indított Budapest főjegyzője a Főpolgármesteri Hivatalban két éve bevezetett elektronikus iktató- és dokumentumkezelő rendszer miatt – írja csütörtöki számában az egyik kormányközeli napilap.

MNO
2010. 02. 18. 6:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A naponta mintegy 800 városházi hivatalnok által használt, EDOK nevű rendszerrel rengeteg a gond, lassú és folyton lefagy, és még mindig nem tud olyan funkciókat, amelyek a 2007-es pályázati kiírásban feltételként szerepeltek.

A rendszert a főváros 2008 végén vette át és fizetett érte 80 millió forintot, de Wertán Zsolt fővárosi KDNP-s képviselő szerint azóta már 300 milliót kellett költeni a rendszer hibáinak javítására, fejlesztésre. A városháza informatikai ügyosztálya szerint ugyanakkor az EDOK-ra ötmillió forintot kellett fordítani.

(MTI/Népszabadság)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.