A Fidesz elnöke elmondta: nagyra értékelik a nemzeti tanácsokról elfogadott törvényt, amely magas szintű védelmet biztosít a Szerbiában élő kisebbségek számára. A szerb miniszterelnök felvetette egy szerb–magyar közös kormányülés későbbi megrendezésének gondolatát, amellyel kapcsolatban Orbán Viktor nyitottságának adott hangot.
A miniszterelnökkel való találkozó előtt Orbán Viktor tárgyalt Tomiszlav Nikoliccsal, a Szerb Haladó Párt elnökével és Pásztor Istvánnal, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökével is, akinek a Fidesz elnöke gratulált a választási névjegyzékhez gyűjtött immár több mint 130 ezer aláíráshoz – zárul a párt nyilatkozata.
Találkozás Boccal
Orbán Viktor találkozott Emil Boc román miniszterelnökkel. A találkozón az Európai Néppárthoz tartozó politikusok megállapodtak az együttműködés fő területeiben: egyeztetni fognak az EU-elnökség fő témáiról, a 2013-tól érvényes EU-költségvetés fő irányaival kapcsolatban valamint a regionális és kohéziós politikában képviselendő álláspontokról.
Orbán Viktor szerdán tárgyalt Jadranka Kosor horvát miniszterelnökkel is – írta közleményében Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője. A találkozón a néppárti politikusok egyetértettek abban, hogy a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztése óriási lehetőséget jelent mindkét országnak. A két politikus a közép-európai stratégiai együttműködés jegyében egyaránt fontosnak nevezte a Horvátországban létesülő LNG-terminálhoz kapcsolódó fejlesztési terveket, a két ország gázvezetékeinek összeköttetését, valamint az észak-déli közlekedési folyosó kiteljesítését.
(OS)