Ötmilliárd forintos beruházás a Zala Megyei Kórházban

Ötmilliárd forintos beruházásról szóló pályázatot nyújt be kórházi osztályok fejlesztésére, új gépek, műszerek beszerzésére a Zala Megyei Kórház – írta szerdai számában a Zalai Hírlap.

MNO
2010. 02. 03. 8:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tervek szerint új, háromszintes épületben kapna helyet a kardiológiai osztály. A teljes felújítás után a pózvai külső kórházból a kardiológia helyére költözne az onkológia és a tüdőosztály, a bővített szárnyban pedig a szemészeti osztályt helyeznék el. Az osztályok így közelebb kerülnének a központi diagnosztikához és nem kellene a betegeket vizsgálatokra utaztatni.

A pályázati forrásból korszerűsítenék a főépületi műtőket, kicserélnék a műtőasztalokat és megtörténne a világítás, a légkondicionálás rekonstrukciója is. Egymilliárd forintot új gépek és műszerek beszerzésére fordítanának. A beruházáshoz szükséges tízszázalékos önrészt a fenntartó megyei önkormányzat biztosítja. A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programhoz benyújtandó, egyfordulós pályázatról várhatóan áprilisban születik döntés.

A megyei önkormányzat és a kórház közös pályázatot nyújt be az épület hőszigetelésére és egy termálkút fúrására is. A mélyben húzódó, 92 fokos hőforrás lehetővé tenné az épület melegvizes fűtését, amivel évi 60-70 millió forintot, a jelenlegi gázköltségek 70 százalékát tudják majd megtakarítani – olvasható a napilapban.

(MTI/Zalai Hírlap)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.