Szijjártó: A Fidesz nevében más párt ne gyűjtsön ajánlókat!

A Fidesz szóvivője felszólította a többi pártot és szervezetet arra, hogy ne gyűjtsenek a Fidesz nevében ajánlószelvényeket; Szijjártó Péter közlése szerint több ilyen esetről is kaptak bejelentést az elmúlt napokban, példaként Budapest VIII. kerületét, Pécset, Orosházát, Makót, Battonyát, Szécsényt, Hatvant és Szombathelyet említette. • Péntekig meg kell érkeznie az ajánlószelvényeknek • Több száz postaládát törtek fel két nap alatt a fővárosban • Lebuktak az álfideszes ajánlószelvény-gyűjtők • Álfideszes cédulagyűjtők: azt mondták, nem kell kitölteni

MNO
2010. 02. 12. 15:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz elnöki stábjának vezetője pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján felhívta más pártok és szervezetek figyelmét arra, hogy a Fidesz nevével visszaélve ajánlószelvényt gyűjteni bűncselekmény, és minden egyes ilyen ügyben a rendőrséghez fordulnak. Szavai szerint ha valakinek nincs szüksége arra, hogy manipulatív módon gyűjtsenek számára ajánlószelvényt, akkor az a Fidesz.

Arra az újságírói kérdésre, mi a célja annak, hogy kétmillió ajánlószelvényt összegyűjtsenek, hiszen így a kis pártok elől veszik el a lehetőséget, úgy reagált: az országban nyolcmillió szelvényt lehet összegyűjteni, és ha nekik megvalósulnak az elképzeléseik, akkor is még hatmillió marad. A többi pártnak ez éppen elég merítési bázis – értékelte. Szijjártó Péter álláspontja szerint ez a felvetés csak arról szól, hogy néhány párt előre magyarázza a bizonyítványát, amit „a szánalmas sirámok” kategóriájának minősített. Megjegyezte, a Fidesz az ajánlószelvények gyűjtése tekintetében soha nem állt ilyen jól, mint most, már százezres nagyságrend áll a rendelkezésükre.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.