Kigyulladt Gyurcsány szaunája – három embert kimentettek

Tűz ütött ki a Gyurcsány Ferenc által is lakott ház földszinti szaunájában vasárnap kora este. A ház erkélyéről három személyt kimentettek a tűzoltók – közölte a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság. Gyurcsány háztartási balesetnek minősítette az esetet.

MNO
2010. 03. 28. 17:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Molnár Péter szóvivő közölte: a tűz a földszinti szaunában keletkezett. Dobson Tibor, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság (FTP) főosztályvezetője az MTI-nek elmondta: összesen három személyt mentettek ki létrával a házból, amelyben nyolcan tartózkodtak. Egy ember enyhe füstmérgezést szenvedett, őt a helyszínen ellátták – tette hozzá.

Gyurcsány Ferenc az MTI megkeresésére megerősítette, valóban az ő Szemlőhegy utcai házában történt a tűzeset vasárnap kora este. A volt miniszterelnök a tűzről azt közölte, hogy az egy egyszerű háztartási baleset volt. Egyúttal azt is elmondta, hogy a tüzet már el is oltották, és ezért köszönetet mondott a tűzoltóknak, akik – mint hangsúlyozta – gyors és szakszerű munkát végeztek.

Molnár Péter, az FTP szóvivője közölte, hogy egy húszéves fiatalember enyhe füstmérgezést szenvedett, őt a tűzoltóság doktorszolgálata a helyszínen ellátta, így nem kellett kórházba szállítani. Tájékoztatása szerint a tűz a földszinti szaunában keletkezett, amelyet az épületben tartózkodó fiatalok begyújtottak, hogy estére meleg legyen. Amikor a medencetérben kigyulladt és mintegy 25 négyzetméteren égni kezdett a szauna és a pihenőtér, senki sem tartózkodott a helyiségben – tette hozzá. Elmondta azt is, hogy Gyurcsány Ferenc és felesége nem tartózkodtak az épületben, éppen hazafelé tartottak. A volt miniszterelnök tájékoztatására hivatkozva Molnár Péter közölte, hogy az épületet átjáró füst miatt a család a vasárnap éjszakát rokonoknál tölti. A ház biztosítva volt, a kár felmérését a biztosítótársaság hétfőn kezdi meg, a tűz keletkezésének okát a tűzoltóság a köztársasági őrezreddel együtt vizsgálja – közölte a szóvivő.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.