Manöken és zsúrfiú az MDF élén: Szörényi Levente utolsó logója + Kép

Valószínűleg az utolsó MDF-logót alkotta meg a napokban Szörényi Levente. Mint a rajzhoz fűzött megjegyzésében írja: nincs több ötlete, de reméli, Dávid Ibolyának sincs.

MNO
2010. 03. 26. 7:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint ismert, az eredeti MDF-logót is Szörényi Levente álmodta meg még 1989-ben. Akkor Aba Béla grafikusművésszel együtt lett az „álomból” , az ősi magyar mondavilágot idéző életfamotívumból a párt emblémája. Szörényi Levente azonban már 2003-ban felszólította a pártot: ne használják többé az általa tervezett logót. Mint azt a Magyar Nemzet megírta, az ismert művész szerint az általa korábban támogatott MDF drámai változásokon ment keresztül, s ezeket a változásokat ő már hét évvel ezelőtt sem tudta elfogadni.

2009-ben aztán ismét új emblémát tervezett Szörényi, igaz, ezt már nem a párt számára, sokkal inkább szomorú iróniaként. Ma már ez a grafika sem érvényes. Az MDF mostani, tragikomikus vergődése Szörényit (is) igazolja, aki már évekkel ezelőtt azt mondta: amíg egy manöken és egy zsúrfiú vezeti az MDF-et, megjósolható a párt mélyrepülése.


Átváltozások...

Az új logó valószínűleg az utolsó, amelyet Szörényi Levente az MDF-nek szentelt. Mint a rajzon is olvasható: Szörényinek nincs több ötlete, de szívből reméli, hogy Dávid Ibolyának sincs.


Az utolsó logó

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.