Megszűnt a kardiológiai osztály a csornai kórházban

Visszavonta a csornai kórház kardiológiai osztályának működési engedélyét az ÁNTSZ Nyugat-dunántúli Regionális Intézete – közölte az intézet hétfőn az MTI-vel. A pénzbüntetést viszont elkerülték.• Életet mentett a kórház, erre a hatóság megbírságolja őket?

MNO
2010. 05. 10. 15:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem kap pénzbüntetést a csornai kórház, amiért megmentette egy 88 éves szívbeteg férfi életét – közölte az ÁNTSZ regionális intézetének helyettes tiszti főorvosa, Kiss Imre.


Mint a közleményben felidézték: az ÁNTSZ korábban felfüggesztette a csornai Margit Kórház kardiológiai osztályának működését, mivel nem foglalkoztattak kardiológus szakorvost. A kórházat kötelezték ilyen szakember alkalmazására, ám a megadott határidőn belül erre nem került sor.

A belgyógyászati osztályon a kórház továbbra is köteles ellátni a szívelégtelenséggel, szívritmus- és vezetési zavarral érkező mindazon betegeket, akiket nem speciális kardiológiai osztályra utaltak be. Tekintettel arra, hogy a kórház sürgősségi fogadóhelyet is működtet, a sürgősségi ellátást igénylő betegek állapotának stabilizálása, az akut életveszély elhárítása kötelessége, az életveszély elhárítást követően azonban tovább küldi a pácienst olyan ellátó intézménybe, ahol megfelelő szakorvosi háttérrel a legjobb kezelést kapják – írták a közleményben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.