Rendőrt hívtak a sörözőből kitiltott cigányok

Rendőröket hívtak a cigányok a siófoki belváros egyik sörözőjéhez. Nem engedik be, nem szolgálják ki őket – ezt állították, emiatt kívántak bejelentést tenni a városi rendőrkapitányságon.

MNO
2010. 05. 29. 21:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Belépés csak törzsvásárlói kártyával – valóban ez áll az újabban már kidobóemberekkel is őriztetett vendéglátó egység ajtaján. A panaszos helybéli azt állította: romákat nem szolgálnak ki, ezt mondták neki a sörözőben. Ezt sérelmezte, és állítólag ügyvédet is fogadott magának. A rendőrség nem avatkozik az ügybe, csak szabálysértés, vagy bűncselekmény esetén – a Sonline.hu úgy értesült, hogy ez a helyi kapitányság hivatalos álláspontja. Felhívták az esetet bejelentő panaszos figyelmét: bejelentését továbbítják a jegyzőhöz, illetve az illetékes Egyenlő Bánásmód Hatósághoz.

Az ominózus siófoki söröző alkalmazottai úgy nyilatkoztak a helyi televíziónak: akadtak bőven előzményei annak a döntésnek, hogy a napokban bevezették a törzsvásárlói kártyát. Egyes roma kuncsaftok ugyanis rendszeresen zaklatták a vendégeket. Állítólag előfordult, hogy késsel kényszerítették nyereménye átadására a nyerőautomatából pénzhez jutó játékost, verekedést provokáltak, fizetés nélkül távoztak. Emlékezetes: a közelmúltban egy másik siófoki söröző „tiltotta ki” a romákat, azt a vendéglátó egységet a hatóság egymillió forintra büntette.

(sonline.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.