„Lamperth Mónikával nem kívánok szerepet vállalni”

Lamperth Mónika országgyűlési képviselőt választotta elnöknek a Magyar Szocialista Párt kaposvári szervezete csütörtöki, éjszakába nyúló tisztújító taggyűlésén.

MNO
2010. 06. 11. 7:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MSZP tagsága kinyilvánította, hogy egy modern, demokratikus, egységes baloldali párt megújításában érdekelt – tudatták a tisztújításról kiadott közleményben az MTI-vel.

Az új elnök első döntéseként gyűjtést kezdeményezett a tisztújításon megjelentek között, amelynek teljes bevételét abba a szolidaritási alapba szánják, amelyet a párt országgyűlési frakciója hozott létre a borsodi árvízkárosultak megsegítésére – olvasható az elnök és az alelnök megválasztásáról szóló tájékoztatóban.

A korábbi városi elnök, Hoffmann-né Hetesi Noémi önkormányzati képviselő pénteken az MTI kérdésére elmondta: semmilyen szerepet nem vállalt a párt városi vezetésében, így az öttagú elnökségben sem, amelynek oka: „Lamperth Mónikával nem kívánok szerepet vállalni, mert a pártnak meg kell újulnia”.

Az MSZP kaposvári szervezete alelnöknek Pintér Attilát, Kaposvár megyei jogú város közgyűlésének szocialista frakcióvezetőjét választotta meg. Az MTI értesülése szerint a testület az elnökség négy tagjáról is döntött, az ötödik jelölt esetében összeférhetetlenség áll fenn, ezért még nem született döntés.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.