A miniszter ünnepi beszédében példaként állította a tiszthelyettesek elé az árvízi mentésben részt vevő, továbbá az Afganisztánban életveszélyes körülmények között szolgálatot teljesítő vagy a Koszovó, Bosznia újjáépítését végző magyar katonákat.
Hende Csaba szólt arról is, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök által meghirdetett honvédségi reform nyomán egy a mainál lényegesen erősebb, a XXI. század követelményeinek megfelelő, szakmailag jól felkészült és felszerelt hadsereg jön létre. Mint mondta, a katonai pályát választók méltó szolgálati körülmények között dolgozhatnak majd, kiszámítható életpálya várja őket, és a katonai hivatás rangja ismét magas lesz.
Az idén végzett kilencvennyolc hallgató – köztük négy nő – Hende Csaba miniszter, Benkő Tibor altábornagy, a honvéd vezérkar főnöke és Kovács Tibor mérnök ezredes, az iskola igazgatója előtt tette le ünnepélyes esküjét.
(MTI)
Hiányzott önnek már Vágási Feri vagy kedvenc focicsapata meccse érdekli? Most már ingyenesen, streamingen is megnézheti őket!
