
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
A tartós hőség miatt szerdán a dunántúli régióban narancsszínű, az ország többi részén pedig piros figyelmeztetés van érvényben; csütörtökre pedig már az egész országra kiadta a legmagasabb fokozatú figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) – közölte Csonka Tamás, az OMSZ veszélyjelző munkatársa. (MTI)
Továbbra is másodfokú hőségriasztás van érvényben országosan. A nagy meleg az előrejelzések szerint eltart egészen szombatig. A tartós kánikulában leginkább az idősek, illetve a szív- és érrendszeri megbetegedésekben szenvedők veszélyeztetettek.
Rendkívül fontos, hogy az idősek akkor is igyanak, ha nem érzik szükségesnek. Legyen mindig kikészítve egy pohár hűvös víz a konyhában, vagy ahol épp tartózkodnak. A napi másfél, két liter folyadékot mindenképpen el kell fogyasztaniuk. Hogy kíméljék szervezetüket, a bevásárlást célszerű a kora reggeli, vagy a késő délutáni órákra időzíteni, amikor már nem olyan rekkenő a hőség. Lehetőleg ilyenkor is óvják a fejüket a napsugaraktól kendővel, vagy akár egy vékony kalappal. Akik cukorbetegségben szenvednek, vagy a vérnyomásukkal van probléma, azoknak pedig szükséges gyakrabban mérni a vércukorszintet, illetve a vérnyomást, és szükség szerint orvoshoz kell fordulni. A gyermekeket is óvni kell a közvetlen napsugárzástól a déli és kora délutáni órákban, folyamatosan kell gondoskodni a bőrük védelméről, és nekik sem szabad szabadon hagyni a fejüket. Fontos, hogy a szülőnél mindig legyen elegendő folyadék, hiszen a melegben a kicsik is jóval többet isznak.
Szerdán még melegebb lesz
Tovább tart, sőt fokozódik a kánikula, szerdán a nappali gomolyfelhő-képződés mellett sok napsütés várható, de emellett a délutáni, esti órákban néhol futó záporok, esetleg zivatarok is kialakulhatnak. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 31, 36 fok között alakul. Késő este 25, 30 fok várható.
Szombaton jöhet az enyhülés?
A hét további részén sem várható enyhülés. A sok napsütés mellett szombatig a napközben megnövekvő gomolyfelhőzetből csak néhol alakulhat ki helyi zápor, zivatar. Szombat este, vasárnap hajnalban hidegfront érkezik, és ugyan a front vonulásában és a hozzá kapcsolódó csapadékmennyiségben nagy a bizonytalanság, de mindenképpen több helyen lehet záporra, zivatarra számítani. Heves zivatarok is várhatók! Jelentősebb mennyiségű csapadék (legalább napi 5 mm) az ország területének 40 százalékán valószínű. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 18, 24, a legmagasabb nappali általában hőmérséklet 32, 37 fok között várható, de vasárnap nyugaton ennél hűvösebb lesz.
(met.hu, teol.hu)
Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség
Most kiderül, Zelenszkijnek a fotel vagy a tűzszünet a fontosabb
Kiadták a figyelmeztetést: ne küldj több SMS-t, különben...
Végre Trump is megszólalt az orosz bombázók ukrán megsemmisítéséről
Eddig titkolta Törőcsik Franciska, most végre megmutatta: a rajongók szóhoz sem jutottak!
Egy vérfürdő után benyújtotta lemondását az ukrán szárazföldi erők parancsnoka
Orosz válasz: ballisztikus csapás Ukrajnára
Ezek az ételek jobban károsíthatják a májadat, mint az alkohol
Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó
A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet
Ukrajna légicsapása globális kockázatokat rejt
Eldőlt, Orbán Viktor lesz 2026 után is a miniszterelnök újabb négy évre
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.