„Példaértékű a visegrádi együttműködés az egész unió számára”

Az EU új tagállamainak be kell bizonyítaniuk, hogy nem gyengébbek vagy rosszabbak, mint a régiek, ehhez hozzájárulhat, hogy a visegrádi együttműködés példaértékű az egész unió számára – jelentette ki Donald Tusk lengyel miniszterelnök a V4-kormányfők keddi, budapesti találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

MNO
2010. 07. 20. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közép-Kelet-Európa azzal is példát mutathat az EU-nak, hogy bátor reformokkal igyekszik válaszolni a válság kihívásaira – tette hozzá a lengyel kormányfő.

Kérdésre válaszolva Donald Tusk úgy fogalmazott: nem aggódik a lengyel gazdaság helyzete miatt, hiszen az előrejelzések bizakodóak, így szerinte nem kell „túlértékelni” a lengyel zloty mozgását.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.