Világszínvonalú technológia Kaposváron

Világszínvonalú technológiát képvisel a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos betegségek diagnosztizálásában az a CT-berendezés, amelyet csütörtökön állítottak rendszerbe a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrumában; az új eszközzel jelentősen nő a képalkotó diagnosztika hatékonysága, miközben a sugárterhelés minden korábbinál alacsonyabb lesz.

MNO
2011. 05. 05. 17:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Repa Imre, a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrumának vezetője, a Kaposi Mór Oktató Kórház főigazgatója az átadást követő sajtótájékoztatón mérföldkőnek nevezte az új berendezés alkalmazását. Ezzel még gyorsabb és pontosabb információkat kapnak a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos megbetegedésekről, ezáltal jelentős mértékben javulhatnak a dél-dunántúli betegek életkilátásai és gyógyulási esélyei – hangsúlyozta.

Bajzik Gábor, az egészségügyi centrum orvosigazgató-helyettese azt emelte ki, hogy a berendezéssel végzett vizsgálat során a sugárterhelés jelentősen, a korábbinak a felére, de akár tizedére is csökkenthető, gyakorlatilag kockázatmentesen lehet megvizsgálni a potenciális és ismert szívbetegeket. A rákellenes terápia során sokkal pontosabbá válik a diagnózis, illetve a különböző tumorok méretének követése – mondta, hozzátéve: ez megalapozottabb kezelési döntéseket tesz lehetővé.

Tóth Levente, az egészségügyi centrum kardiológus főorvosa szerint az új berendezés nemcsak a betegek sikeresebb kezelésében segít, hanem a megelőzésben is. A szív átfogó vizsgálatakor – a CT-vizsgálat akár egyetlen szívdobbanás alatt elvégezhető – hamarabb felismerhető a veszély – mondta a főorvos, aki úgy vélte, hogy Somogy megyében már csak azért is szükség van az ilyen csúcstechnológiára, mert a dél-dunántúli régióban itt a legrosszabb a helyzet az onkológiai és a kardiológiai megbetegedéseket illetően.

Repa Imre kérdésre válaszolva elmondta: a legjobb technológiai színvonal eléréséhez és fenntartásához átlagosan hét év után meg kell újítani a gépparkot. Ez történt meg most, amelynek eredményeként a legmodernebb szűrő- és diagnosztikai vizsgálatokat lehetővé tevő új berendezéssel a legfejlettebb komplex képalkotó diagnosztikai háttérrel vizsgálhatják a szív- és érrendszeri, továbbá a daganatos betegeket. A fejlesztés 500 millió forintba került, a költségek nagy részét kifizették, a fennmaradó összeget ötéves részletfizetéssel egyenlítik ki. A berendezést egy évig a gyártó cég tartja karban.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.