Éppen azt érzem, hogy igenis közeledtek az álláspontok; vannak olyan alapvetések, amelyek már körvonalazódtak – mondta Nagy Anna a Heti Hírmondó stúdiójában, szembehelyezkedve Árok Kornél, a kormányzattal tárgyaló rendvédelmis delegáció nemrég lemondott vezetőjének szavaival, miszerint a demonstrációk és szakszervezeti egyeztetések ellenére nem közeledtek az álláspontok, sőt újabb problémák merültek fel. A kormányszóvivő emlékeztetett: nem is hetek, hanem hónapok óta folynak a tárgyalások a belügyminiszter és az érintett szakszervezetek között. A tárgyalások mostani állapotában pedig vannak olyan alapvetések – ezek között a szakszervezetek javaslatai is ott vannak –, amiket a tárgyaló felek bemutatnak a miniszterelnöknek.
Nagy Anna egyik körvonalazódott alapvetésnek nevezte azt a lehetőséget, hogy eldönthessék a korkedvezményes nyugdíjas rendvédelmi dolgozók: visszamennek-e dolgozni, vagy megfontolják, hogy milyen feltételek mellett kapják tovább az ellátást. A szóvivő fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy végre tisztába lehessen tenni a fogalmakat, és a „nyugdíjat nevezzék nyugdíjnak”.
„Nyugdíj az, amit az ember akkor kap, amikor elég idős ahhoz, hogy elmehessen nyugdíjba, most ez hatvankét éves kor, később ez emelkedni fog. A többit ne hívjuk nyugdíjnak, mert abból olyan keveredések és káosz lesz, mint amit most is látunk; vannak korengedményes nyugdíjak, korkedvezményes nyugdíjak, rokkantsági nyugdíjak – sok minden, ami azután kiszámíthatatlanná teszi, kinek pontosan hogyan és mi jár” – érvelt a szóvivő.
2011-ben ezt nem lehet megtenni
Kijelentette: való igaz, hogy a törvény lehetővé tette hosszú évtizedeken keresztül, hogy egyes szakmákban az emberek fiatalon nyugdíjba vonulhassanak. Viszont ez egy olyan lehetőség vagy adott jog, „ami nem működik 2011-ben, nem lehet megtenni”. Ezzel szembe kell nézni, és vélhetőleg a szakszervezetek közül többen szembe is néztek ezzel – tette hozzá Nagy Anna.
Több ezer rendőr lép munkába
Az Orbán-kormány első és legfontosabb ígéretei között volt, hogy a közbiztonság terén rendet szeretnének tenni. A kormányzat és a rendvédelmisek között hónapok óta húzódó viszály közepette nem lesz rettenetesen nehéz építeni a közbiztonságot? – tette fel a kérdést a Heti Hírmondó. Több ezer olyan fiatal rendőr lép munkába a tanév végeztével, akik a közbiztonság érdekében nagyon sokat tesznek majd – reagált a kormányszóvivő. „Egy fiatal rendőrnek nem sokkal vonzóbb-e a pályáján, ha azt látja, hogy el tudja indítani az életét, esetleg szolgálati lakásra lesz lehetősége, esetleg a gyermekét el tudja helyezni óvodában, bölcsődében? Nem ez lesz-e vonzóbb, mintsem az, hogy azt ígérik neki huszonegynéhány éves korában, hogy majd huszonöt év múlva elmehet nyugdíjba?” – vetette fel a szóvivő, aki szerint nem az utóbbi a „jövő útja”, és nem is engedheti meg magának ez a gazdaság; „nem tudunk negyvenöt éves nyugdíjasokat fenntartani akkor, amikor az országban csak minden második aktív korú ember dolgozik”.
Kacsa volt a befagyasztásról szóló hír
Az elmúlt héten interneten elindult és azóta egyértelműen cáfolt rémhírről, mely szerint a kormány a bankbetétek befagyasztását tervezné, Nagy Anna azt mondta: sikerült két személyt azonosítani, akik ezt a valótlan információt terjeszteni kezdték. Ugyanakkor nagyon fontos volt, hogy még az „egésznek a gyökerénél” sikerült megfogni és rendbe tenni a problémát – tette hozzá. A szóvivőnek nincs arról információja, hogy a rémhír hatására bárki is kivette volna bankbetétjét. Mint mondta: ez akkor lehet veszélyes, ha tömegek kezdenek felülni egy ilyen rémhírnek, de ilyesmiről szerencsére nem volt szó. A rémhír terjesztőinek lehetséges okairól és motivációiról a szóvivő még nem tudott konkrétumot mondani, de megjegyezte: „jóindulatot aligha tudna feltételezni” az elkövetők részéről.
A cél, hogy mindenki tovább görgethesse az életét
Elkészült a devizahiteleseket segítő csomag alapkoncepciója. Mikor lesz meg ennek a végleges, a bankszövetséggel minden ponton leegyeztetett verziója, hiszen közeleg a kilakoltatási moratórium feloldásának határideje? – emlékeztetett a Heti Hírmondó. Ennek még megvannak a maga menetei; nemcsak a bankszövetséggel kell véglegesíteni a megállapodást, hanem azt is tisztázni kell, mit lehet majd megtenni törvényileg – reagált Nagy Anna. A cél továbbra is változatlan: minél több devizahitelesnek megteremteni a lehetőséget ahhoz, hogy megtarthassa az otthonát, illetve ha ez sehogy sem megy, akkor a lehető legtöbb embernek megadni a segítséget az élete továbbgörgetéséhez.
(Duna TV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.