A bírák függetlensége nem kérdőjelezhető meg

Visszautasítja az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT), hogy a kritika szabadságán túl, pusztán a bírói döntéssel való egyet nem értése miatt bárki is megkérdőjelezze a magyarországi bírák és bíróságok függetlenségét vagy törvényes működésüket.

MNO
2011. 07. 20. 9:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szűcs Péter, az OIT szóvivője az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében utalt arra, hogy az elmúlt időszakban megszaporodtak a sajtóban megjelent, a bírósági döntéseket kifogásoló vagy azokat prejudikálni szándékozó közlések.

„Vissza kell utasítanunk az olyan véleményeket, következtetéseket, állításokat, amelyek minden alapot nélkülöző módon kérdőjelezik meg a döntésében befolyásolhatatlan bíró törvényes eljárását, legyen szó akár alkotmánybírósági beadványról, kényszerintézkedés elrendeléséről vagy annak megváltoztatásáról, vagy mint a napokban, egy több évtizedre visszanyúló ügy érdemi döntéséről, a Képíró-perben született elsőfokú ítéletről” – írta a szóvivő.

Szűcs Péter természetesnek nevezte, hogy az ítéletek társadalmi megítélése rendkívül változatos, és a kritika szabadsága nem korlátozható, ugyanakkor aláhúzta: ez nem jelentheti azt, hogy pusztán a bírói döntéssel való egyet nem értése miatt bárki is megkérdőjelezze a magyarországi bírák és bíróságok függetlenségét, törvényes működésüket.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.