A külügyminiszter kifejtette: még sokat kell dolgozni azon, hogy az európai integrációs gondolatot és annak szakmai kérdéseit „jobban bevigyék” a magyar közvéleménybe. Megjegyezte, hogy a 2011. első félévi soros magyar EU-elnökség fontos céljai között szerepelt Magyarország és az európai integrációs folyamat egymáshoz közelítése. Azt mondta, nem reális kívánság, hogy ezek a témák rendszeresen foglalkoztassák a közvéleményt, hiszen nem feltétlenül ragadják meg az emberek figyelmét, de az uniós témájú háttérbeszélgetéseket folytatni kell, s ezekben személyesen is kész részt venni.
Martonyi János a sajtó együttműködését megköszönve úgy fogalmazott: az EU-elnökség közös munka volt, amelyben a médiavilág is részt vett. „A siker – mert meggyőződésem, hogy ez komoly siker – mindannyiunké” – mondta, és hozzátette: nem csak a közigazgatásra, a kormányzatra és a sajtóra gondol, hiszen a kulturális rendezvényeken és egyéb eseményeken keresztül a magyar elnökség sok embert megmozgatott.
Robák Ferenc – aki az EU-elnökség operatív ügyekért felelős kormánybiztosa volt – az MTI-nek elmondta: minden minisztérium részt vett az elnökség szakmai-logisztikai munkájában. A tárcák az elnökség idejére bővítették állományukat sajtós, protokollos és szakértői feladatok ellátására, és ilyen, határozott idejű szerződéses embereket a Külügyminisztérium vett fel legnagyobb számban. Közülük a legjobbakat a tárcák igyekeznek megtartani, azok, akik bizonyítottak, a minisztériumok állományában maradhatnak – mondta Robák Ferenc, akinek kormánybiztosi megbízatása szeptember végén jár le, majd visszatér „normális szakmájához”, a diplomáciához (korábban Brüsszelben és Tunéziában is dolgozott nagykövetként). Bakos Piroska volt EU-elnökségi szóvivő azt mondta az MTI-nek, még nem döntötte el, hol folytatja karrierjét.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.