Két szakszervezet, amely a Magyar Rádió zenei együtteseinek képviseletét látja el, nem vett részt a tárgyalássorozatban, hiszen a zenei együtteseket a csoportos létszámleépítés nem érintette. A megállapodás a folyamatban levő csoportos létszámcsökkentés során a munkavállalókat érintő hátrányok csökkentése érdekében jött létre. A szakszervezetek a megállapodás aláírásával egyidejűleg vállalták, hogy elállnak a július 5-én bejelentett csoportos létszámleépítéssel kapcsolatos mindennemű demonstrációtól. A szakszervezetek a csoportos létszámleépítést továbbra is szakmailag megalapozatlannak tartják, míg az MTVA azt továbbra is jogszerű és szakmailag megalapozott döntésnek ítéli meg.
A megállapodás alapján az 51-54 éves érintett dolgozók további egy hónapnyi átlagkeresetnek megfelelő juttatáshoz juthatnak. Hasonló juttatás illeti meg a nyugdíjba vonulni nem tudó 55 év feletti munkavállalókat, és 51 évnél fiatalabb három vagy több kiskorú gyermeket nevelő munkavállalókat. A munkáltató 200 ezerről 220 ezer forintra emelte azt a bérhatárt, amely alatt a munkavállalók további egy hónapos juttatásra jogosultak – csak ez az utóbbi pont mintegy 40 embert érint.
A szakszervezetek kérésére a munkáltató kétszeresére, 50 millió forintra emelte az elbocsátásra kerülők segítésére létrehozott segélyalapot. A munkáltató vállalta, hogy a nyugdíjhoz közel állók esetében a felmondás idejét igyekszik úgy kitolni, hogy őket emiatt hátrány ne érje. A Közszat eredetileg azt javasolta, hogy a munkáltató csak rendkívül indokolt esetben mondjon fel az 55 évnél idősebb, de nyugdíjra nem jogosultak, illetve 38 év munkaviszonnyal rendelkező nők, valamit gyermeküket egyedül nevelő, több mint három gyermeket eltartó és fogyatékkal élő gyermeket nevelő szülők esetében.
A munkáltató ezt nem fogadta el, de vállalta, hogy a gyermeküket egyedül nevelők kivételével e szempontokat az elbocsátások méltányossági felülvizsgálatánál figyelembe veszi.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.