„Lövöldözés” Putnokon – Vizsgálnák a rémhírterjesztést

Putnok fideszes polgármestere, a térség országgyűlési képviselője szerint meg kell vizsgálni, hogy történt-e rémhírterjesztés a helyi állítólagos lövések ügyében.• Szakértői vizsgálat: nem lőttek a putnoki cigányok házára• Mi történt Putnokon?

MNO
2011. 07. 26. 10:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tamás Barnabás keddi sajtótájékoztatóján kijelentette: ha fennáll ennek az eshetősége, a rémhírterjesztőt is utol kell, hogy érje a törvénykezés ereje. A polgármester felidézte az eseményeket, és a sajtóban megjelent címekből is felolvasott néhányat. Úgy fogalmazott: a bejelentés kapcsán a megyei és a helyi rendőri szervek azonnal biztosították a helyszínt, és megkezdték a vizsgálatot. Péntekre elkészült a szakvélemény, amely megállapította: nem lőfegyver okozta azokat a nyomokat, amelyeket az érintettek kapuján véltek felfedezni, vagyis senki nem lőtt a romák házára Putnokon.

Néhány kérdés azonban válaszra vár az ügy kapcsán – mondta a gömöri kisváros első embere, hozzátéve, „vajon kinek állhat érdekében a dinamikusan fejlődő település életét felbolygatni, feszültséget gerjeszteni az itt élők között”, és az alaptalanul nyilatkozóknak eszükbe jutott-e, milyen károkat okoztak a város megyei és országos megítélésében. Véleménye szerint azonban a legfontosabb kérdés az, hogy a folyamatban lévő büntetőeljárás feleletet ad-e arra, történt-e rémhírterjesztés, és ha igen, annak ki vagy kik a felelősei.

Putnok polgármestere rémhírterjesztésnek véli, ha valaki ilyet tesz, és bízik abban, hogy utoléri majd az érintettet – érintetteket – a törvénykezés ereje. Tamás Barnabás a sajtóban megjelent cikkekből is idézett; szerinte az is aggályos volt, amikor az említett házból nyilatkozó azt mondta, a dörrenés után puskagolyó-süvítést lehetett hallani. Hangsúlyozta: az ellen is föl kell lépni, hogy bárkinek a házára rá lehessen lőni, de az ellen is, aki rémhíreket terjeszt. Kitért a sajtó felelősségére is.

Az MTI kérdésére azt mondta: ha a rémhírterjesztő konkrétan megnevezhető, akkor – a rendőrségi eljárás lezárultával – a település vezetése feljelentéssel él majd az eset kapcsán rémhírterjesztés bűntette miatt. Kitért arra: az említett ház a városban olyan helyen található, amely nappal és éjjel is jól látható, a központban helyezkedik el, így szerinte eleve kizárt, hogy ott bármi hasonló történjen úgy, hogy azt valaki ne látná, ne venné észre. Megjegyezte, hogy a rendőrségi vizsgálatnak, az ehhez kapcsolódó intézkedések sorának hatalmas a költségvonzata, a megyei rendőr-főkapitányságnak kellett mindezt finanszíroznia a költségvetéséből, miközben ezt a pénzt másra is lehetett volna fordítani. A rémhírterjesztő(k) felelőssége tehát ebben is felmérhető – közölte a polgármester, aki egyben a parlament rendészeti bizottságának a tagja.

Az Index.hu a múlt héten, csütörtökre virradó éjszaka közölte, hogy lövések hatoltak át két, romák lakta ház közös udvarának kapuján szerda este Putnokon; a támadásnak nem volt sérültje. Az ott lakó férfi azt mondta: hangos durranásra lettek figyelmesek, kiszaladtak az udvarra, pár másodperccel később jött a következő durranás, és hallották, ahogy a golyó elsüvített mellettük.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.