Jelentősen nő az Alkotmánybíróság éves költségvetése

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy az Alkotmánybíróság (AB) szeptembertől esedékes létszámnövekedése miatt a testület 2011-es költségvetését 264,2 millió forinttal megemeli. Ezenkívül a kormány döntése értelmében a génmódosított szervezetektől (GMO) szennyezett vetőmagok miatt károsult magyar gazdák hektáronként 360 ezer forint kártérítést kaphatnak az államtól – mondta a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár a szerdai kormányülést követően az MTI-nek.

MNO
2011. 08. 03. 15:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kovács Zoltán emlékeztetett rá, hogy az AB létszáma az eddigi 11-ről szeptember 1-jétől 15 főre nő, az intézményben dolgozók létszáma pedig 111-ről 136 főre emelkedi. Éppen ezért a Miniszterelnökség rendkívüli kormányzati intézkedések előirányzatából 264,2 millió forinttal növelik az AB költségvetését 2011-ben – tette hozzá az államtitkár.

GMO: 360 ezer forint hektáronként

A kabinet 4 milliárd forintot különített el a kárrendezésre, ebből kaphatják meg a gazdák a 360 ezer forint „fix hektáronkénti kárfedező juttatást”. Ezt az összeget a kormány az elmúlt évek átlagos terméséből és a termények átlagárából számította ki. Az államtitkár emlékeztetett rá, hogy a károsult gazdák szeptember 30-ig nyújthatják be kártérítési igényeiket, amelyeket a kormány november végéig bírál el, és decemberben fizetik ki a kártérítéseket. Kovács Zoltán hozzátette: a kormány szerdai ülésén egy tárcaközi munkacsoport létrehozásáról is döntöttek, amely az igazságügyi, a külügyi, a nemzetgazdasági és a nemzeti erőforrás tárcák részvételével „folyamatosan figyeli a fejleményeket”, és javaslatokat tesz további kormányzati intézkedésekre Magyarország teljes GMO-mentességének megőrzése érdekében.

Magyarország részt vesz a Smithsonian Folklife fesztiválon

„A kormány szerdai ülésén határozatot fogadott el a Duna régió stratégia (DRS) első 23 projektjének kiírásáról, emellett döntött Magyarország részvételi szándékáról a 2013-as washingtoni Smithsonian Folklife fesztiválon, valamint jelentéseket hallgatott meg a többek között a Nemzeti reformprogram állásáról” – mondta Kovács Zoltán. Az államtitkár hangsúlyozta: a kormányhatározatban szereplő 23 DRS-sel kapcsolatos projektek többek között kiterjednek a Duna apállyal kapcsolatos szabályozására, a Duna menti erdei iskolák felújítására vagy a folyó mentén haladó gyorsvasutak kiépítésére is. A projekteket a magyar szakminisztériumok írják majd ki, és európai uniós támogatással valósulnak meg.

Az államtitkár elmondta: a kormány döntött arról is, hogy Magyarország részt kíván venni a 2013-as washingtoni Smithsonian Folklife fesztiválon, amely a kormány szerint kiváló alkalom lehet a magyar mezőgazdaság, a néphagyományok és a magyar termékek bemutatására egy több mint egymillió ember által látogatott fesztiválon. A részvétel előkészítéséhez szükséges 300 millió forint elkülönítéséről is döntött a kormány, a fennmaradó 170 millió forintot pedig a fesztivál szervezői állják – mondta el Kovács Zoltán. Az államtitkár hozzátette: a kormány ezek mellett jelentéseket hallgatott meg a Nemzeti reformprogram alakulásáról, a járási rendszer kialakításának folyamatáról és a verespataki bányatevékenység helyzetéről is.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.