Szanyi virágot osztott, és nem gondolja, hogy válság lenne

Egy új elnökkel jobb eredményeket érhet el az MSZP Hajdú-Bihar megyei szervezete – mondta Szanyi Tibor, az MSZP elnökségi tagja kedden Debrecenben. Zsiros Zsolt lemondott elnök úgy nyilatkozott, hogy egyébként a pártból nem lép ki, így a városi önkormányzati mandátumát megtartja, de frakcióvezetői tisztségéről lemond, ha a képviselőtársai úgy döntenek.

MNO
2011. 08. 09. 15:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint arról korábban beszámoltunk, lemondott posztjáról Zsiros Zsolt, az MSZP Hajdú-Bihar Megyei Területi Szövetségének elnöke. A párt megyei szervezete szűkszavú közleményben ismerteti: Zsiros Zsolt mellett Kövér Mónika alelnök is megválik posztjától. A közleményben jelzik, hogy a politikusok nem adnak nyilatkozatot lemondásuk okairól.

A Dehir.hu hírportál hétfőn egy birtokába jutott levélre hivatkozva azt írta: 2010 őszén, az önkormányzati választások előtt a párt vezetősége megállapodott abban, hogy a megyei közgyűlési lista első helyeire Csige Tamás, Hajdúdorog, Tóth József, Polgár (a párt megyei alelnökei) és Kövér Mihály, Nyírmártonfalva polgármestere kerül azzal a kikötéssel, hogy ha ők megnyerik saját településükön a polgármester-választást, akkor önként lemondanak megyei mandátumukról. A megállapodást azonban nem tartották be a politikusok – írta Zsiros Zsolt levelére hivatkozva a Dehir.hu.

Jól jártak?

Szanyi Tibor, az MSZP országgyűlési képviselője, az országos elnökség tagja kedden azt mondta Debrecenben, a megyei MSZP jól járt Zsiros lemondásával. Szanyi szerint az MSZP Hajdú-Bihar megyei szervezete egy új elnök irányításával megújulhat és a jövőben jobb eredményeket érhet el a választásokon. Az MSZP-s honatya hozzátette, a szocialistáknak Hajdú-Biharban az átlagosnál is több javítanivalójuk van, ezen az úton pedig egy ilyen méltányos lépéssel, mint az elnök lemondása, előrébb lehet lépni. Szanyi nem gondolja, hogy válságban lenne a megyei MSZP, s azt ígéri, hamar megtalálják az új elnököt.

Lemond, ha úgy döntenek

A Dehir.hu megszólaltatta Zsirost is, aki eddig nem nyilatkozott. A politikus azt mondja, nem érdemes azt nézni, ki mennyit tett az MSZP-ért Hajdú-Biharban, viszont Csige Tamásnak és Tóth Józsefnek meg kellett volna tennie, amit ígértek. Zsiros úgy nyilatkozott, hogy amennyiben a következő elnökválasztáson újra felmerülne a neve (amire nem sok esélyt lát), akkor vállalná el a tisztséget, ha a csapatát jobban megválogathatná a jövőben. Zsiros egyébként a pártból nem lép ki, így a városi önkormányzati mandátumát megtartja, de frakcióvezetői tisztségéről lemond, ha a képviselőtársai úgy döntenek.

Virágot osztottak

Szathmári Károly, az MSZP városi elnöke ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, a nyári szünet végén, a frakcióülésen erről szót fognak ejteni, de tudomása szerint „semmilyen olyan ok nincs, ami az ő frakcióvezetőségét akadályozná”.

A megyei MSZP-ben Zsiros Zsolt mellett lemondott általános alelnöki megbízásáról Kövér Mónika is, így az új elnök megválasztásáig épp az a két alelnök (Tóth József és Csige Tamás) irányítja a megyei szervezetet, akik miatt Zsiros lemondott.

Szanyi és a szimpatizánsok egyébként a szerintük egyre erősödő rasszizmus ellen emelték fel a szavuk Debrecenben. „Kard helyett virágot!” szlogennel kardvirágot osztottak a nőknek a Péterfia utca sarkán. Az eseményen megjelent Zsiros is.

(MTI, dehir.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.