Tombolt a vihar: 19 ezren maradtak áram nélkül Zalában

A péntek délutáni orkánerejű szél miatt több mint kilencven helyszínre hívták a zalai tűzoltókat; személyi sérülés sehol nem történt a megyében, az eddigi információk szerint közintézményekben sem keletkezett kár – közölte a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője szombaton az MTI-vel.• Másodfokú riasztás: hirtelen tört ki a hatalmas vihar

MNO
2011. 08. 20. 8:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Wéber Antal elmondta, hogy a viharkárok miatt pénteken 86 bevetésen voltak a tűzoltók, szombaton pedig további öt esetben kellett kivonulniuk, de számítanak arra, hogy a nap folyamán eddig még nem észlelt káresetekhez is hívják őket. Az áramszolgáltatótól származó információ szerint a péntek este még 19 ezer zalai fogyasztót érintő áramkimaradást nagyrészt sikerült megszüntetni, szombat reggel már csak nagyjából 600 háztartásban szünetelt a szolgáltatás.

Az igazgató hozzátette: az erős szél fákat döntött ki vagy nagyobb ágakat szakított le, amelyek magántulajdonú épületekre, járművekre, illetve elektromos vezetékekre dőltek. Szentkozmadombján egy lakóház tetejét bontotta meg a viharos szél, Zalalövőn és Hévíz közelében autóra dőlt egy-egy fa.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.