Eredményes villamostender Miskolcon

Eredményesen zárult Miskolcon a zömmel uniós forrásból megvalósuló, Zöld nyíl elnevezésű villamostender. A város közgyűlése csütörtökön zárt ülésen, többségi szavazással az AnsaldoBreda társaság ajánlatát támogatta, így az olasz cég gyárthatja a borsodi megyeszékhelyen közlekedő 31 villamost – mondta Kriza Ákos (Fidesz), Miskolc polgármestere pénteki sajtótájékoztatóján.

MNO
2011. 09. 02. 16:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A negyedszer kiírt villamosbeszerzési tender pályázati kiírását tíz cég vette meg, hat adott be ajánlatot, a miskolci önkormányzat a legjobbnak az olasz társaságét tartotta. Az AnsaldoBreda 60 millió 771 ezer eurós ajánlatával nyert, amellyel a járművekhez kapcsolódó szolgáltatások, karbantartásuk legkedvezőbb párosítása is járt. A pályázati kiírást tíz cég vásárolta meg, hatan adtak be ajánlatot. A pályázók között volt lengyel, spanyol, cseh, román társaság is.

A bírálók a nyertes AnsaldoBreda mellett a spanyol CAF ajánlatát ítélték még érvényesnek. Ha a döntést senki nem támadja meg a Közbeszerzési Döntőbizottságnál, jogerőssé válhat, ebben az esetben 2013 utolsó negyedévében láthatják a pályán az első két, olasz gyártású villamost a miskolciak, majd havonta három járművet szállít a cég, az utolsót 2014 végén. A villamosok beszerzésére 75 millió eurót fordíthatott volna a városi önkormányzat.

Kriza Ákos az MTI-nek azt mondta: a csaknem 15 millió eurós különbözetet is a villamosközlekedés fejlesztésére fordítják. A miskolci önkormányzat kizárólagos tulajdonában lévő Miskolci Városi Közlekedési Zrt. 31 új villamos szállítására és a járművekhez kapcsolódó szolgáltatásokra írt ki közbeszerzési pályázatot. Miskolcon zömmel uniós forrásból, mintegy 40 milliárd forintból fejlesztik a villamosközlekedést, 9,6 kilométer hosszúságban megújul a villamospálya a Tiszai pályaudvar és a diósgyőri végállomás között, onnan pedig másfél kilométerrel meghosszabbítják a Felső-Majláthig. A villamosbeszerzésre eddig kiírt három tender sikertelen volt, elsősorban azért, mert valamelyik cég a Közbeszerzési Döntőbizottságnál megtámadta az eredményt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.