Koszorús László hétfőn terjesztette a Ház elé a módosító indítványát, amelyben azt is kezdeményezi, hogy a végtörlesztésre nyújtott kölcsönnel kapcsolatos pénzügyi szolgáltatás közvetítéséért a közvetítő ne legyen jogosult díjazásra. A politikus ezt azzal indokolja, hogy ki kell zárni a végtörlesztésekre nyújtott hitelek körében az „indokolatlan közvetítői közreműködést, amely a végtörlesztésben érdekelt hitelfelvevők szempontjából tényleges előnyt nem, de többletköltséget eredményezne”. Ugyanezt javasolja a parlament gazdasági bizottsága is. A devizahiteleseknek a végtörlesztésre vonatkozó írásbeli igényüket december 30-ig kell bejelenteniük a banknak.
A törvényjavaslaton KDNP-s politikusok is változtatnának, mégpedig úgy, hogy azok is élhessenek a végtörlesztés lehetőségével, akiknek a kölcsönszerződését a bank június 30-a után mondta fel. Az előterjesztő, a fideszes Rogán Antal eredetileg azt kezdeményezte, hogy a végtörlesztést azok választhassák, akiknek a bank még nem mondta fel a szerződését.
Az MSZP azt javasolta, hogy az országgyűlési képviselőket, a polgármestereket, a főpolgármestert, a megyei közgyűlési elnököket, az állami vezetőket, a kormánybiztosokat, a miniszterelnöki biztosokat, a miniszterelnöki megbízottakat, a miniszteri biztosokat és a kormányhivatal-vezetőket zárják ki a végtörlesztés lehetőségéből. Indoklásuk szerint a javaslat elfogadása a Fidesz–KDNP képviselőinek mintegy 350 millió forint „potenciális fizetéskiegészítést jelenthet”, a végtörlesztésre jogosultak köréből való kizárásukkal ugyanakkor bizonyíthatnák, hogy az indítványt nem pusztán saját anyagi érdekeik miatt terjesztették elő.
Az Országgyűlés – a házszabálytól eltérve – még a hétfői ülésnapon lefolytatja a devizahitelek rögzített árfolyamon való, egyösszegű végtörlesztéséről szóló, Rogán Antal által jegyzett törvényjavaslat vitáját, és szavaz is róla.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.