Úgy tűnik, a „baloldali botrányhős” nagyon nem fér a bőrébe + Kép

Az ismert „baloldali gondolkodó”, Dániel Péter ügyvéd az V. kerület után a III. kerületi önkormányzatnál is összekente paradicsomszósszal és mustárral a kihelyezett alkotmányt – közölte Bús Balázs (Fidesz) polgármester kedden az MTI-vel.

MNO
2011. 09. 06. 14:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Meggyőződésem, hogy az elhúzódó dackorszak és az ebből fakadó cselekmények kivizsgálása nem a rendőrség, hanem az egészségügy feladatkörébe tartozik. Ugyanakkor meglep az a megengedő hozzáállás, mely csupán legyint az ügyvédi szakmát ilyen súlyosan lejárató, immár sorozatosnak mondható botrányos viselkedésre” – írta közleményében a polgármester.

A Mandiner.hu Dániel Péter egyik korábbi, hasonló akciójáról tájékoztatva pénteken arra emlékeztetett: a regionális kormányhivatalok múlt szerdán (augusztus 31-én) kötelezték arra az önkormányzatokat, hogy biztosítsanak díszhelyet az új alaptörvénynek a hivatalokban: külön asztalon, üveglap alatt kell kiállítani azt. Emellett egy külön alkalmazottat is kell melléjük biztosítani, hogy aki szeretne, saját példányt kérhessen az alaptörvényből. Elsőként a belváros-lipótvárosi önkormányzat közölte, hogy teljesítette a feladatot. A „baloldali botrányhős”, Dániel Péter kapott is az alkalmon, és még aznap felkereste a belváros-lipótvárosi hivatalt, hogy egy flakon ketchuppal fejezze ki a véleményét. A végrehajtást megkönnyítette, hogy az alaptörvényt nem fedte üveglap. Tettéről akkor több fotót is közzétett a Facebookon. A ketchup mellett rövid levelet írt a miniszterelnöknek címezve. „Tiltakozom ez ellen a gyalázatos és jogsértő pártalkotmány ellen” – idézte a Mandiner.hu az akkor bemutatott levél tartalmát.




(Fotó: masodikkerület.hu)

Dániel Péter ügyvéd már tavaly nyáron is felhívta magára a figyelmet, amikor összekente egy kaszinótojással a nemzeti együttműködésről szóló politikai nyilatkozat egyik példányát, melyet a Vám- és Pénzügyőrség Közép-magyarországi Regionális Nyomozó Hivatalában függesztettek ki. Az ügyvéd ellen a vám- és pénzügyőrség akkor feljelentést tett, de a bíróság megszüntette a garázdaság miatt ellene indult szabálysértési eljárást. A bíróság szerint az ügyvéd tette belefért a véleménynyilvánítás szabadságába. A II–III. kerületi bíróság ítélete szerint az eljárás költségét pedig az államnak kellett viselnie – írta akkor az Index.hu.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.