Valaki mindenképpen fizetni fog

A bankkölcsönt akkor is vissza kell fizetni, ha a hitelfelvevő meghal, örököse pedig visszautasítja a hagyatékot. A bank ilyenkor a kezeseket és a jelzálogot vállaló rokonokat, ismerősöket veheti elő. A kezesek és a jelzálog-kötelezettek számát a megkérdezett bankok nem közölték. A pénzügyi felügyeletnek sincs információja arról, pontosan milyen személyi kört érintenek a hitelszerződések.

Magyar Nemzet
2011. 09. 02. 4:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bankszövetség munkatársa az elmúlt napokban azt nyilatkozta, hogy a devizakölcsönt akkor is vissza kell fizetni, ha a hitelfelvevő ügyfél esetleg meghal. Érvelése szerint ugyanis ilyenkor az örökös lép az adós helyébe. A lapunk által megkérdezett szakemberek szavaiból az derül ki, hogy ez a kijelentés félreérthető. Tóth Ádám, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnöke kérdésünkre azt mondta: az örökös a polgári törvénykönyv szerint az örökhagyó tartozásait is megörökli, de az adósságért nem korlátlanul, hanem csak a hagyaték, az örökölt vagyon erejéig, értékéig felel. Saját vagyonával, keresetével nem kell helytállnia – olvasható a Magyar Nemzet pénteki számában, melyből további részleteket is megtudhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.