Hátat fordítottak a Parlamentnek, véget ért a demonstráció + Videó

A szervezők becslése szerint több tízezren tiltakoztak a kormány adó- és nyugdíjpolitikája ellen a Parlament előtt. A demonstrációt több mint száz szakszervezet, illetve civil szervezet nevében hirdették meg. • Szocialisták is megjelentek a téren, Gyurcsány „disznózik” + Videók

MNO
2011. 10. 01. 16:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyik főszervező a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének elnöke, Kónya Péter. Ő volt az, aki néhány hónapja bohócforradalom néven hirdetett kormányellenes megmozdulást.

A Kossuth téri színpadon kizárólag a szakszervezetek és a civilek voltak jelen annak ellenére, hogy rengeteg ellenzéki politikus részt vett a rendezvényen. A demonstráció 17 óra után ért véget a Himnusszal, majd ezt követően a résztvevők egy percen keresztül hátat fordítottak a Parlamentnek. Ezután a Lánchídon keresztül a Clark Ádám térre mentek, ahol folytatták az eddig megkezdett ülősztrájkot.

Délután Pityinger László (Dopeman) hangolta a tömeget, majd utána többen beszédet mondtak. Pataki Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége elnöke azt kérte a kormánytól, hogy becsüljék meg azokat, akik nap mint nap a munkapad mellé állnak, és nem csak azokat, akik a gombokat nyomogatják a Parlamentben. Vagyis a dolgozó legyen fontos, ne a politikus – tette hozzá a szakszervezeti vezető. Varga László, a Szakszervezeti Együttműködési Fórum elnöke azt mondta, tiltakoznak a közszférát megalázó szabályok és a nyugdíjrendszer átalakítása ellen.

A szervezők felolvasták a nemzetközi, illetve az európai szakszervezeti szövetség levelét, akik szolidaritást vállalnak a magyar munkavállalókkal. A demonstrálók egyébként narancsleves dobozokat dobáltak egy kordonok által elzárt részre, ezzel is üzenve a kormánynak.

Árok Kornél, az egyik főszervező kijelentette: nem kérnek több hazugságot, több megszorítást. A demonstráció végén Kónya Péter beszélt, aki bejelentette, hogy gyakorlatilag szolidaritási mozgalom alakult. Hozzátette: a szerzett jogokat nem veheti el a kormány.

(HírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.