Képesek lesznek-e borsot törni a Fidesz orra alá a voksoláson?

Az eredményeket előre nem lehet borítékolni, nehéz, de az előrehaladáshoz nélkülözhetetlen döntéseket kell meghozni minden szinten, amelyet az emberek értenek ugyan, de nehezen élnek át – mondta el lapunk érdeklődésre Bodó Sándor, a Fidesz–KDNP országgyűlésiképviselő-jelöltje, aki vasárnapi megismételt püspökladányi választáson próbálkozik a tragikus közlekedési balesetben elhunyt Arnóth Sándor mandátumának az elhódításával. A hajdú-bihari voksoláson öten szállnak ringbe, köztük először a Szili Katalin vezette Szociális Unió jelöltje is. A választást immár másodszor kellett kiírni, mivel a júniusi megméretés az alacsony részvétel miatt érvénytelen lett.• Tud-e olyat tenni az MSZP, amire tizenegy éve nem volt képes

Kovács András
2011. 10. 01. 6:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az 1998-as választás I. fordulójának eredménye



Az 1998-as választás II. fordulójának eredménye

Szoros sikerek


2002-ben nagyon szűkös győzelmet aratott Arnóth, mivel a második körben csupán 50,69-49,31 százalékos arányban győzte le Molnár László szocialista jelöltet. Fontos megemlíteni, hogy az április 7-i első kört követően még Molnár állt az első helyen.



A 2002-es választás I. fordulójának eredménye


A 2002-es választás II. fordulójának eredménye

Az öt évvel ezelőtti országgyűlési választáson szintén nagyon szoros eredmény született, azonban most fordított előjellel. Csontos János MSZP-s jelölt a második körben szűk két százalékkal előzte meg Arnóthot.



A 2006-os választás I. fordulójának eredménye



A 2006-os választás II. fordulójának eredménye

A tavalyi országgyűlési választás a Fidesz–KDNP jelöltjének totális győzelmét hozta, mivel már az első fordulóban megszerezték a mandátumot. Az MSZP „szégyenszemre” csupán a harmadik helyen végzett, mivel még a Jobbik is simán megelőzte.



A 2010-es választás eredménye

A 2011-es júniusi időközi választáson nem történt jelentős átrendeződés a pártok közötti erőviszonyokban. A Fidesz, a Jobbik és az MSZP közel hasonlóan szerepelt, mint 2010-ben, míg az LMP csupán marginális szerepet töltött be, amit jól mutat, hogy most még a kopogtatócédulákat sem sikerült összegyűjteniük.



A 2011-es választás I. fordulójának eredménye



A 2011-es választás II. fordulójának eredménye

(MNO, valasztas.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.