Lopakodó diktatúrát és félelmet lát az LMP

Az LMP szerint 1956 fényében szégyellnünk kell magunkat.

Kovács András
2011. 10. 23. 13:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Koncz Zsuzsa és Szörényi Levente dalaira gyülekeztek az LMP tagjai, szimpatizánsai a Műegyetem előtt tartott megemlékezésre. A szemerkélő esőben végül körülbelül ötvenen gyűlhettek össze, többek között megjelent Jávor Benedek és Scheiring Gábor is, és természetesen Karácsony Gergely, aki a II. kerületi időközi országgyűlési választáson próbálja elhódítani a megüresedett mandátumot.

A megemlékezés rögtön egy bakival indult, mivel az LMP szóvivőjét Vágó Bernadettként mutatták be, aztán hamar kiderült, hogy valódi vezetékneve Szél. Rövid beszédében azt a kérdést tette föl, hogy a mai magyarság méltó-e 1956 örökségéhez. Véleménye szerint rosszul vizsgáztunk, mivel az ígéretekkel szemben mostanra óriási egyenlőtlenségek alakultak ki a társadalomban. Szél úgy látja, hogy mostanra olyan rossz a helyzet, hogy még a „szabadság kis köreit is felszámolják”. Az LMP szóvivője végül kijelentette, hogy szégyellnünk kell magunkat '56 fényében.

Ezt követően Karácsony Gergely lépett a mikrofonhoz, aki vicces felütésként úgy kezdte: „bíztam benne, hogy Schiffer Gergelyként mutatnak be, mert ez is a párt egységét mutatná.” Karácsony aztán komolyra fordította a szót, és kijelentette, hogy nem tudunk mit kezdeni 1956 örökségével. Az országgyűlési képviselő szerint a III. köztársaság elitje képtelennek bizonyult a forradalom örökségének továbbviteléhez, ráadásul a társadalmi igazságosság nem lett a demokrácia része.

Lopakodik a diktatúra

„Öt éve végzetes sebet kapott a köztársaság, ami elvezetett a kétharmados többség létrejöttéhez, amely a demokrácia utolsó elemeit is lebontja” – fogalmazott az LMP-s honatya. Karácsony úgy vélte, hogy lopakodó diktatúra van, amely ellen nem a teljes ellenzéki összefogás az orvosság, hanem a sokszínűség. „A mostani helyzet pozitívuma, hogy a magyar társadalom megismerheti a szabadság elvesztésének a félelmét.” Az ökopárt képviselője végül a véleményének is hangot adott, miszerint ha a Rákosi-diktatúrát sikerült legyőzni, akkor a mostani többséget is meg tudják buktatni.

Fontos megemlíteni, hogy szemben a mostani kormánnyal, a Rákosi-rendszerben az ellenzéki politizálás szisztematikus megsemmisítése zajlott, valamint több százezer ember ellen indult mondvacsinált okokból eljárás.

A rendezvény végén felszólították a jelenlévőket, hogy csatlakozzanak ahhoz a menethez, ami az Egymillióan a sajtószabadságért tüntetéshez indul az Erzsébet hídhoz. Az egyre jobban szakadó esőben a többség inkább a BKV-t választotta.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.