Beszédes az „eredmény”, amelyre a jutalmakat kifizették. 2005 és 2010 között 10,1 milliárd forinttal csökkent Csepel vagyona, a 2010 októberében év végére várható költségvetési hiány pedig elérte a 4,3 milliárd forintot. A kerület hitelállománya ezen felül ekkor további 7,3 milliárd forint volt – állítja Borbély Lénárd csepeli alpolgármester.
A kimutatások szerint a 2002–2010 közötti időszakban polgármesteri vagy alpolgármesteri tisztséget betöltők között a fizetésén felül a legnagyobb összeget Orosz Ferenc gazdasági ügyekért felelős alpolgármester vette fel: ő a végkielégítés összegét nem számítva 36 744 080 forintot, Tóth Mihály polgármester 16 779 000 forintot, Horváth Gyula alpolgármester 17 292 383 forintot, Borsány György alpolgármester pedig 7 732 000 forintot kapott.
Kétmilliárd forinttal csökkentették a hiányt
Az elmúlt egy év munkája során az új, Fidesz–KDNP-s önkormányzati vezetés csaknem kétmilliárd forinttal csökkentette a kerület 2010 októberében év végére várható költségvetési hiányát, csökkentette az eladósodottságot, elkerülve ezzel a pénzügyi csődhelyzet veszélyét.
A Csepeli Vagyonkezelő Zrt., amelyet 2010 nyaráig Szenteczky János MSZP-s pártelnök vezetett, az első fél évben 470 millió forinttal kevesebből végezte el ugyanazt a munkát, amit korábban. A korrupciógyanús esetek és bűncselekmények, illetve más törvénytelenségek gyanúja miatt eddig több mint 40 eljárást indítottak a kerületben. Ezek többsége a Csevak Zrt. korábbi működését érinti.
Csepel új vezetése, Németh Szilárd polgármester, Morovik Attila, Ábel Attila alpolgármesterek és magam is a törvény által adható legalacsonyabb fizetést vesszük fel, amely jóval kevesebb, mint amennyit 2010-ig vett fel a korábbi polgármester és az alpolgármesterek. Mindemellett egyetlen forint jutalmat sem kértünk vagy szavaztattunk meg a Fidesz–KDNP-s többségű képviselő-testülettel – hangsúlyozta a Csepel.hu-nak Borbély Lénárd alpolgármester.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.