Megszületett a Semmelweis-terv kiegészítő toldaléka – fogalmazott Réthelyi Miklós hétfő reggel a Semmelweis Egyetem külső klinikai telepének platánfákkal ölelt kertjében. A nemzeti erőforrás miniszter arról a néhány nappal ezelőtt aláírt megállapodásról beszélt, melynek eredményeképpen 1,9 milliárd forinttal bővül a Klinikák tömbben lezajló beruházás. Budapest három fő sürgősségi ellátóközpontjának egyike épül fel itt, a projekttel a fővárosi perifériákat is bekapcsoljuk az ellátás vérkeringésébe – tette hozzá a tárcavezető. A traumatológiai, neurotraumás sérültek megfelelő kezelése mellett egy központi laboratórium és egy radiológiai centrum is kiépül a ma még rogyadozó épületegyüttes helyén. A teljes beruházás 8,1 milliárd forint uniós fejlesztési támogatásból valósul meg.
Köszönet az egyiptomiaknak
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős helyettes államtitkára rövid beszédében megköszönte az itthoni és az egyiptomi kollégák áldozatos munkáját, melyre a hurghadai buszbalesetben megsérültek ellátásakor volt szükség. Hiába azonban a megfeszített tempó, a baleseti intézet jó ideje nem tudja már korrekt módon ellátni a betegeket, ezért, ahogy Cserháti Péter fogalmazott: visszahelyezzük a levágott szárnyakat. Ez annyit jelent, hogy az említett intézet, a SOTE és az Amerikai úti idegsebészet munkatársait is bevonják a munkába a beruházás befejeztével. A három kórház együttműködésének hála, új sürgősségi központ jön majd létre az egyetem külső klinikai helyén.
A kormány végre nem elvett, hanem hozzátett
Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora ehhez annyit tett hozzá: az általa vezetett intézményben jó öt éve gondolkoznak már azon, hogyan lehetne az évtizedek óta roskadozó betegellátás színvonalát emelni. – 30-40 éve nem volt rá példa, hogy az állam felújításba kezdjen a klinikán, de vége az ínséges időknek. Az előző kormányok egészségügy-miniszterei mindig kihúztak valamit a tervekből, a Semmelweis-terv részeként megálmodott Korányi-projekt központi fejlesztései azonban végre megvalósulnak. „Szerencsétlen régióban vagyunk, hiszen a fővárosi intézményekre kevesebb forrás jut, mint a vidéki egyetemekre, klinikákra. Ezért nagy öröm a korszerű betegellátást biztosító beruházás” – fejezte ki elégedettségét a rektor.
A részletekről szólva elárulta: a szétmálló sebészeti, fül-orr-gégészeti, pszichiátriai és egyéb ellátásokat végző klinikák épületeit átjáró rendszerrel kötik majd össze, megkímélve a dolgozókat, hogy sárban, latyakban közlekedjenek az udvaron. 29 ágyas központi intenzív, 110 ágyas ortopédiai osztályt alakítanak ki, létrehozzák a központi radiológiai ellátást és a képalkotó-diagnosztikai részleget. A nőgyógyászati járóbeteg-ellátást eddig a kertben felállított barakkokban végezték, ezeket végre lebontják, és az új tömbbe telepítik át, ahol egy térben lesznek a szülészeti-nőgyógyászati klinikával.
A hatalmas beruházás 2013 elejére fejeződhet be, és Tulassay Tivadar szavaival élve a betegek ellátását végre az egyetem nemzetközi renoméjának megfelelő módon végezhetik az orvosok.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.