Tényleg átadják a stafétát?

Átfogó tisztújítást tart a szocialista képviselőcsoport, a jelölőbizottságot Kovács László vezeti. Mesterházy Attila frakcióvezetői pozíciója biztosnak látszik, Szabó Vilmos veheti át Gyurcsány helyét.

WL
2011. 11. 15. 12:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mesterházy Attila pártelnök az MSZP szombati kongresszusán sürgette, hogy alakítsanak ki új szereposztást a szocialista pártban. Többek között kezdeményezte, hogy az év végéig tartsanak tisztújítást a frakcióban, hangsúlyozva, hogy a képviselőcsoport tagjai ugyanazok maradnak, mint eddig, a frakcióelnökséget viszont meg akarja újítani.

Az MTI úgy tudja, a hétfői frakcióülésen arról döntöttek, hogy a tisztújítás minden posztra – a frakcióvezetőre, helyetteseire, a frakcióigazgatóra, a parlamenti alelnökre és jegyzőkre, a bizottsági elnökökre és alelnökökre, valamint a kabinetvezetőkre is – kiterjed. A jelölőbizottságot Kovács László vezeti.

Mint a Népszabadság megírta, az eddigi két frakcióvezető-helyettes, Puch László és Szabó Vilmos lemondott, a tisztújításon nem indulnak. A napilap információja szerint Szabó Vilmos Gyurcsány Ferenc helyét foglalhatja el a Táncsics Alapítvány élén, Puch pedig megtartja pártigazgatói pozícióját. Az MTI információja szerint azonban nemcsak helyükre választanak majd utódot, hanem az eddigi kettő helyett négy frakcióvezető-helyettes lesz.

„…arra kérlek benneteket, akik az elmúlt években megjelenítettétek a szocialista pártot, hogy most egy kicsit lépjetek hátrébb, és a nyilvánosság helyett a háttérből segítsétek munkátokkal ezt a közösséget” – mondta el akkor Mesterházy. Eme kijelentésből kiindulva elsősorban a kabinetvezetői tisztségek sorsa érdekes. A szakpolitikai kabinetek élén ugyanis döntően az MSZP politikáját hosszú ideje meghatározó politikusok – így például Hiller István, Kiss Péter, Kovács László, Lamperth Mónika, Szekeres Imre – állnak.

Lendvai Ildikó korábbi pártelnök – a szombati kongresszus zárt ülésén általa mondottakat megerősítve – a Klubrádiónak hétfőn úgy nyilatkozott: egy idő után át kell adni a stafétát, de ahhoz „az újaknak tehetségesebbnek, okosabbnak, szellemesebbnek kell lenniük a régieknél”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.