Egyre több az önkéntes segítő

Egyre többen vállalnak önkéntes segítő munkát Vas megyében – mondta el a megyei önkéntes centrum szakmai vezetője.

WA
2011. 12. 02. 6:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kovács István közölte: eddig több mint 6400-an végeztek önkéntes munkát a centrum által meghirdetett akciók valamelyikéhez kapcsolódva. A fogadóhelyek száma is egyre gyarapszik, már 42 olyan intézmény, szervezet van, amely számít az önkéntesek munkájára. A Vas Megyei Önkéntes Centrumnál több mint négyszázan regisztráltak, jelezve, hogy ők rendszeresen részt kívánnak venni az akciókban.

Karácsony előtt a centrum könyvgyűjtő, -adományozó akciót indít, amelynek célja, hogy a rászorulókhoz – főleg hátrányos helyzetben élő gyerekekhez – juttassanak el könyveket, akik valószínűleg nem kapnak karácsonyi ajándékot. Az átadóünnepségen neves sportolók, színészek, újságírók és politikusok olvasnak majd fel kedvenc művükből, osztják meg könyvélményüket a gyerekekkel.

Február 25-én a gondozatlan források megtisztításába, a vízfolyások környezetének rendbetételébe vonják be az önkénteseket. Március 1-jén a vasi futballpályák környezetének rendbehozatalára, a korlátok lefestésére, a kispadok felújítására vállalkoznak az önkéntesek az MLSZ Vas Megyei Igazgatóságával karöltve.

Március 31-én Fogadj örökbe történelmi emlékhelyet! címmel a megye épített értékeink megóvásán, sírok, kőkeresztek felújításán serénykednek majd önkéntesek. Az akció célja, hogy elhanyagolt építményeket mentsenek meg a további pusztulástól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.