Levelet kaptak a BKV szakszervezetei

Várszegi Gyula vezérigazgató szerdán aláírta a BKV kollektív szerződésének felmondását.

NT
2011. 12. 01. 11:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Várszegi Gyula a 2010. január 19. napján megkötött, határozatlan időre szóló kollektív szerződést három hónapos határidővel szerdán felmondta, és a felmondást megküldte a BKV szakszervezeteinek – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Mint írták, a felmondás indoklásában az szerepel, hogy a kollektív szerződés olyan rendelkezéseket tartalmaz, amelyek „a BKV kiélezett anyagi helyzete, a működés finanszírozásának hiánya miatt nem tarthatóak fenn, illetve olyan juttatásokat is, amelyek a társaság gazdasági erejét meghaladják, teljesítménnyel alá nem támasztott költséget jelentenek”.


A BKV célul tűzi ki, hogy a hatályosnál „korszerűbb, a bekövetkező munkajogi változásokhoz is igazodó” új kollektív szerződést kössön – áll a közleményben.

A társaság a most felmondott kollektív szerződés 15/a pontjára hivatkozott. Annak értelmében a kollektív szerződést bármelyik fél három hónapos határidővel felmondhatja a másik félhez címzett írásbeli nyilatkozattal, amelyben a felmondás okát írásban közölni kell.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.