Simán tudtak piát és cigit venni

A dohány- és alkoholtermékeket forgalmazó Pest megyei üzletek zömében gondolkodás nélkül kiszolgálják a fiatalkorúakat cigarettával és alkohollal.

LM
2011. 12. 02. 16:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarnai Richárd kormánymegbízott közleménye szerint a hivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségének ellenőrei az elmúlt fél évben 54 megyei kereskedelmi egységben ellenőrizték – 16 éves diákok közreműködésével – azt, hogy ezekben a boltokban hozzájuthatnak-e a 18 év alattiak az egészségre káros termékekhez.

A próbavásárlások során az ellenőrök látó- és hallótávolságban voltak, így meggyőződhettek arról: az 54 kereskedelmi egység közül 38-ban kiszolgálták a diákokat itallal és cigarettával anélkül, hogy rákérdeztek volna az életkorukra. Tarnai Richárd elszomorítónak tartja, hogy az ellenőrzött üzletek 70 százaléka fittyet hány a hatályos szabályokra, így a fiatalok nagyon könnyen hozzájuthatnak az egészségkárosító termékekhez.

Szigorításra lenne szükség

A közlemény szerint noha az ellenőrzés hatékony eszköz a jelenség visszaszorítására – a hét utóellenőrzés során már csak egy üzletben szolgáltak ki továbbra is fiatalkorúakat szesszel és dohánnyal –, a kiskereskedelmi szabályok jelentős szigorítására lenne szükség. „Mindannyiunk közös érdeke, hogy fokozottan figyeljünk a gyermek- és fiatalkorúak egészségének megőrzésére, mivel a hatóság nem tud mindenütt ott lenni” – hangsúlyozta közleményében a Pest megyei kormánymegbízott.

Az MTI úgy tudja, hogy a szabályszegő kereskedőket 30 ezer forintra bírságolták.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.