Vége az ülésnek, hogy döntött a kormány?

Több mint négyórás tárgyalás után szerda délután véget ért a Sopronban tartott kormányülés, amelyen a költségvetés átszabásáról tárgyaltak a kabinet tagjai.

BL
2011. 12. 14. 14:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint arról a Hír TV tudósítója beszámolt, a kormány ülése ugyan befejeződött, de Szijjártó Péter csak annyit árult el, hogy a részletekről majd Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter számol be csütörtök délelőtt. Az MTI kormányzati forrásból úgy értesült, hogy Fellegi Tamás fejlesztési miniszter utódlásáról nem döntöttek.

A kormány a 90 éve tartott népszavazás okán döntött Sopron mellett. A város és a környék lakossága az 1921. december 14-e és 16-a között tartott referendumon Magyarországot választotta Ausztriával szemben. Ezzel nyerte el Sopron a leghűségesebb város címet.

Az előzetes tájékoztatás szerint az ülés fő témája a jövő évi költségvetés újraszámolása volt. Szakértők szerint a vártnál alacsonyabb gazdasági növekedés és a gyenge forint 100-200 milliárdos intézkedést igényel. A Nemzetgazdasági Minisztérium a jövő évi tartalékok egy részének felhasználása mellett várhatóan bevételnövelő és kiadáscsökkentő lépéseket is javasol majd. Sajtóhírek szerint tovább emelkedhet a jövedéki adó, és zárolásokat is elrendelhet a kormány a költségvetési intézményeknél. A miniszterelnök szóvivője a részletekről nem árult el semmit, amikor kedd este nyilatkozott a Hír TV-ben.

„Sopronban tart kihelyezett ülést a kormány, és a nemzetgazdasági miniszternek ott kell előterjesztést tenni. Számára három kritériumot világosan kijelölt a miniszterelnök: egyrészt tiszteletben kell tartani a parlament döntését a sarokszámokról, a gazdasági növekedés tekintetében a jelentősen csökkentett német előrejelzést kell alapul venni, illetve az euróválság elhúzódása miatti forintárfolyam kapcsán kell korrekciókat megtenni. Most ezek alapján kell a miniszternek előterjesztést tenni„ – fogalmazott Szijjártó Péter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.