A Fidesz–KDNP-frakciószövetség felkérte a kormányt, hogy május 15-ig dolgozza ki azokat a jogszabályokat, amelyek lehetővé teszik a kommunista rendszer bűneit feltáró Nemzeti Emlékezet Bizottsága létrehozását – közölte hétfőn a Fidesz frakcióvezetője. Lázár János az Orbán Viktor miniszterelnök részvételével megtartott frakcióülést követő sajtótájékoztatón elmondta: a nem politikusokból, hanem szakértőkből álló Nemzeti Emlékezet Bizottságának még ebben a parlamenti ülésszakban, vagyis június végéig fel kell állnia.
A frakcióvezető szólt arról is, hogy a frakciószövetség osztja azokat az álláspontokat, amelyeket az új országgyűlési törvényjavaslat előterjesztői megfogalmaztak, így többek közt azt, hogy vissza kell állítani az Országgyűlés tekintélyét. Lázár elmondta, hogy támogatják azt a törvényjavaslat-csomagot, amelyet a kormány a Velencei Bizottság észrevételeit figyelembe véve készített az igazságügyi rendszer átalakítását, hatékonyságát érintő intézkedésekhez.
Nem lesznek tömeges felmondások
A hét egyik legfontosabb bejelentése volt, hogy az egészségügyi ágazatban dolgozók közül csaknem 86 ezer ember alapbérét emelik meg az idén. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter kifejtette: ebben a körben érintett 16 520, járó- és fekvőbeteg-ellátásban dolgozó orvos, a betegellátásban közvetlenül közreműködő 67 978 szakdolgozó, továbbá 1380 dolgozó, akik nem orvosi vagy ápolói végzettséggel dolgoznak az egészségügyben, például vegyészek, pszichológusok, biológusok, fizikusok.
Ennek kapcsán Papp Magor elmondta, nem aktiválják annak a mintegy 2500 egészségügyi dolgozónak a felmondólevelét, amelyeket a Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ) kezdeményezésére az ágazatban dolgozók anyagi és munkakörülményeinek javításáért helyeztek ügyvédi letétbe. Az MRSZ elnöke a béremelést az elmúlt évtized legjelentősebb kormányzati intézkedésének nevezte az egészségügyben.
Szekeres nem tudta, mi alapján jártak el
A honvédségtől kapott tömegoszlatáshoz szükséges eszközöket a rendőrség 2006 őszén – derül ki abból a miniszteri válaszból, amelyet Juhász Ferenc (MSZP) kérdésére adott írásban Hende Csaba. „Nem volt tudomásom arról, hogy bármilyen eszközöket átadott volna 2006-ban a honvédség a rendőrségnek” – nyilatkozta Szekeres Imre az MNO-nak.
Az akkor hivatalban lévő miniszter szerint Juhász Ferenc vele egyeztetve tette fel az említett kérdést. Szekeres azonban biztos benne, hogy az akkori katonai vezetés a szabályok szigorú betartásával adta át ezeket az eszközöket a rendőrség részére. Hogy pontosan milyen törvények és egyéb, belső szabályzatok alapján jártak el akkoriban, azt viszont nem tudta megmondani a volt miniszter.
Egymillióan a cenzúráért?
Tovább folytatódott az ellenzéki oldal belső válsága: a civil érdekérvényesítés nagyszerű példájának tartotta az Egymillióan a magyar sajtószabadságért Facebook-csoport (Milla), hogy a közmédia nem ismétli meg Pesty László „botrányos dokumentumfilmjét”. Ennek kapcsán egyes hozzászólók névváltoztatást javasoltak a Millának: „Egymillióan a magyar cenzúráért? Gratulálok a győzelemhez, ezzel tényleg minden probléma megoldódott!”
Az MSZP-ben sem nyugszanak a kedélyek, mivel bár Kovács László korábbi pártelnök, külügyminiszter és európai uniós biztos megint pályázott az alelnöki posztra, de sem ehhez, sem az elnökségi tagsághoz nem kapott elegendő támogatást a jelölőbizottságban. Hiller István, aki 2004 és és 2007 között volt a szocialista párt elnöke, közölte: bár elnöknek, alelnöknek, elnökhelyettesnek és elnökségi tagnak is jelölték, semmilyen pozíciót nem vállal. De továbbra is alakítani akarja az MSZP politikáját.
Jogszabályt sértett az LMP
Az LMP háza táján sem „fenékig tejfel” az élet, mivel Vágó Gábor pénteken arról beszélt, hogy eddig 88 ezer aláírás gyűlt össze az LMP népszavazási kezdeményezéseihez. A párt kampányfőnöke ezt követően egyjátékot hirdetett szombaton 3 órára, amelynek lényege, hogy aki 24 óra alatt több aláírást összegyűjt, az értékes ajándékokat, így kerékpárutalványt és európai parlamenti látogatást kap, valamint kedvenc képviselőjével vacsorázhat.
Pechjére az Országos Választási Bizottság (OVB) jogsértőnek találta az LMP szombatra meghirdetett akcióját, melynek során értékes ajándékokat ígértek annak, aki a legtöbb aláírást gyűjti össze az általuk kezdeményezett népszavazásra 24 óra alatt. A testület a jogszabálysértés megállapításán túl a pártot eltiltotta az akciótól.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.