A ház avatóünnepségén Noéh András, a Baptista Szeretetszolgálat koordinációs igazgatója egy újfajta filozófiának nevezte a programot, amely „az eddig megbélyegzett hajléktalanokról leveszi a stigmát”. Szavai szerint a házban élőknek visszaadja az önbecsülését az, hogy önállóak, önellátók lehetnek, normális viszonyok között lakhatnak. A Trambulin Ház olyan, már dolgozó rászorulóknak nyújt lakhatási lehetőséget, akik korábban csak hajléktalanszállókon tudtak élni – mondta.
Kocsis Máté (Fidesz–KDNP), Józsefváros polgármestere kijelentette: továbbra is kiáll amellett, miszerint nem tartja ellátásnak az olyan „hajléktalankombinátokat”, ahol több százan élnek összezsúfolva, egyéni esetkezelés nélkül. A Trambulin Ház, szemben a nappali és éjjeli menedékekkel, kiutat jelent a saját sorsukért tenni akaró beköltözőknek – tette hozzá.
A polgármester arról is beszámolt, hogy az általa kidolgozott LÉLEK-program (Lakhatási, Életviteli, Lelki-segítségnyújtási, Egzisztencia-teremtési Közösségi program) szintén ennek jegyében készült; Józsefváros mellett már Kőbányán és a Ferencvárosban is elindították. Fontos belátni, hogy a régi rendszer nem ad emberhez méltó lakhatást, semmiféle európai társadalom ellátási formáira nem emlékeztet. A helyzetet jogszabályváltozással lehet orvosolni – jelentette ki.
A XX. kerületi Baross utcai épület 158 embernek ad otthont. A felújításra mintegy 25 millió forintot fordított a Baptista Szeretetszolgálat.