Erőszak? Láncolás? Éhséglázadást vizionál a borsodi MSZP

Éhséglázadásról és erőszakról beszélt Rakaca kapcsán az MSZP-s éhségmenet szervezője. A borsodi rendőr-főkapitányság szóvivője azonban árnyal.

Tompos Ádám
2012. 05. 31. 19:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éhséglázadás közeli állapotokról beszélt a Borsod megyei, csaknem teljesen romák lakta Rakaca kapcsán csütörtökön az ATV-nek Komjáthi Imre, a Miskolcról Budapestre gyalogoló éhségmenet egyik szervezője és az edelényi MSZP vezetője. A politikus a helyszínről számolt be arról a balliberális médiumnak, hogy Kiss Béla polgármestert a rendőrök védték meg a feldühödött tömegtől, és hogy többen a polgármesteri hivatalhoz láncolták magukat. Kiss az erőszakot cáfolta, és a portálnak úgy nyilatkozott, hogy pénteken mindenkinek fog tudni fizetni az önkormányzat.

Gaskó Bertalan az MNO-nak azt nyilatkozta: rendőrségi szempontból egy spontán demonstrációnak értékelték a rakacai eseményeket, amelyen mintegy 60-80 fő jelent meg. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerint pusztán preventív okokból jelentek meg kollégái a helyszínen, bejelentés jogsértésről vagy garázdaságról, erőszakos cselekményről nem érkezett, közbeavatkozniuk nem kellett. Gaskó azt is közölte kérdésünkre: helyszínről származó információi alapján az esti órákban már nem is tartózkodott senki a községháza előtt, és nem is láncolta magát senki a hivatalhoz.

Május közepén publikált riportunkban az országos médiumok közül elsőként számoltunk be Rakaca csődközeli helyzetéről. Leírtuk ennek okait és hátterét, miszerint a falut már elhagyó, korábban 18 évig polgármesterkedő Juhász István adósságfelhalmozása miatt vetettek ki inkasszót a település számlájára, ezért Kiss Béla jelenlegi vezető jóval kevesebb segélyt és közmunkabért tudott fizetni a rakacaiaknak, a közalkalmazottak számára pedig nem tudott fizetést biztosítani. Juhász a legnagyobb tartozást azzal hozta össze, hogy felvette a közüzemi számlákra lehívható lakástámogatást, ám mivel a legtöbb házba nem volt bevezetve a víz, mindenki a közkútról vitte a vizet, ő pedig – papíron legalábbis – ezt a pénzt a vízszolgáltatónak utalta. Amely azóta megszűnt. Megírtuk azt is, hogy Rakaca a balliberális kurzus idején gründolt, nagy ívű Cserehát-programból tulajdonképpen kimaradt: az ENSZ Fejlesztési programok, valamint a Szociális és Munkaügyi Minisztérium közös projektjének szinte semmi nyoma nincs a településen.

Azt is az MNO írta meg, hogy várható lesz a csereháti településen a szocialisták felbukkanása: lakosok ugyanis arról tájékoztattak, hogy Gúr Nándort, B-A-Z megye MSZP-s képviselőjét meghívják majd a faluba. Gúr egyébként Komjáthival együtt teljesítette az éhségmenetet.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.