A fővárosi és a megyei fekvőbeteg-ellátó intézményeket január elsejével vették állami tulajdonba. Az egészségügyi intézmények az Emberi Erőforrások Minisztériumának elődjéhez, a Nemzeti Erőforrás Minisztériumhoz kerültek. A kórházak fenntartójának a GYEMSZI-t jelölték ki, míg a vagyonkezelő a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium alá tartozó Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. lett.
A kórházak élén várható változások kapcsán Szócska Miklós egészségügyi államtitkár korábban azt mondta: mindenkinek a munkájára számítanak, de a tulajdonosváltással együtt általános tisztújítás is lesz az intézményekben. Hozzátette, hogy „nem lesz boszorkányüldözés”, a jól dolgozó vezetőket megerősítik pozíciójukban.
A GYEMSZI közleményében azt írta: az átvett egészségügyi intézmények intézményvezetői álláshelyeire március 30-án pályázatot írtak ki, a benyújtási határidő május 14. volt. Az első összesítések alapján a határidőig a GYEMSZI hivatalába az egészségügyi intézmények főigazgatói posztjára 79, míg az intézmények gazdasági igazgatói posztjára 123 pályázat érkezett. Mint írták, a következő lépés a pályázatok formai ellenőrzése, majd a pályázatokat három, egyenként öt tagból álló bizottság bírálja el, és június 4-ig meghallgatják a pályázókat. Ezt követi az értékelési időszak, majd a GYEMSZI legkésőbb július 13-án megküldi javaslatát az erőforrás-miniszternek. A GYEMSZI a kinevezésekről a hivatalos folyamat végével, az érintettek értesítése után, közleményben ad majd tájékoztatást – írták a közleményben.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.