Balog Zoltánhoz fordulnak Égerék

A Magyar Orvosi Kamara ismét Balog Zoltánhoz, az egészségügyi ágazatért is felelős miniszterhez fordul a tisztségviselők választhatóságával kapcsolatban.

LM
2012. 06. 06. 15:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éger István, a MOK elnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján az egészségügyi salátatörvénynek a kamarai törvényt módosító javaslatáról azt mondta, hogy a módosítást indokolatlannak és megalapozatlannak tartják, ezt korábban közölték Balog Zoltánnal, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vezetőjével is, akinek megköszönte a korábbi személyes beavatkozását, együttműködését és partnerségét. Hozzátette ugyanakkor, hogy a jelek szerint nem mindenben hajtják végre azt, amit a miniszterrel megbeszéltek; az újabb módosító javaslat legalábbis szerinte ezt tükrözi. A kamara elnöke közölte, jelezni akarják Balog Zoltánnak, hogy a nevével megjelenő jogszabályban szerintük olyan alapvető zavarok vannak, amelyek szakmaiatlanságra és tudatlanságra utalnak.

Komoly zavar

Éger István azt mondta, ha a módosítást a jelenlegi formájában fogadják el, az azt jelenti, hogy 2015-től a kamarai tisztségviselők túlnyomó többsége „mindörökre lecserélődik”, s ez komoly zavart okozhat a kamarák működésében. Úgy fogalmazott: egy független köztestület életében „a demokráciát a törvény erejével nem lehet növelni”. Ezzel arra utalt, hogy a módosítás a kamarai tisztségviselői választás részvételi arányait is megváltoztatná, és az érvényességet 25 százalékban határoznák meg.

Ha az Országgyűlés a mostani formában fogadja el a jogszabály-módosítást, annak a MOK szerint az lesz a következménye, hogy a kamarák teljesíthetetlen feladat el kerülnek, és nem fogják tudni végrehajtani az előírtakat.

Nem politizál a kamara

Éger István azt is hangoztatta, nem igazak azok az állítások, melyek szerint a kamara politizál, visszautasítják az ilyen vádakat. Utalt arra: a MOK-nak törvényben előírt kötelessége, hogy gyakorolja véleményezési jogát az egészségügy szervezeti vagy működési rendjét érintő döntések meghozatalánál.

A sajtótájékoztatón kiosztott anyag szerint „a kialakult helyzetben megfontolás tárgyává kell tenni” a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal munkájának folytatását – kormányzati részvétellel – annak érdekében, hogy javítani tudjanak az egészségügy „sanyarú” helyzetén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.