Kontrát Károly azt hangoztatta, munkatársaik – köztük a rendőrök, valamint a katasztrófavédelemben és a büntetés-végrehajtásban dolgozók – megbecsülését akarják kifejezni a 400 millió forintos keretösszegű pályázattal. Elmondta, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány pályázatára július 6-áig lehet jelentkezni, az eredményről pedig legkésőbb július 13-áig kapnak értesítést.
A belügyi dolgozók és családjuk állami tulajdonú üdülőkben, köztük volt megyei önkormányzati nyaralókban pihenhetnek; ezek listája és a pályázati adatlap a www.erzsebetprogram.hu oldalon érhető el.
A pályázati önrész – amelyet különböző szempontok alapján a munkáltató akár át is vállalhat – 14 évesnél idősebb családtagok esetében 10 ezer, 3-14 év közötti gyerekeknél 5 ezer forint, a 3 évesnél fiatalabbak számára pedig a nyaralás ingyenes.
A pályázatok elbírálásánál előnyt élveznek azok, akinek havi illetményük nem haladja meg a bruttó 300 ezer forintot, valamint a gyermeküket egyedül nevelők, továbbá a két gyereknél többet nevelő belügyi dolgozók, valamint azok, akik kiemelkedő munkateljesítményt nyújtanak. A kiosztott tájékoztató anyag szerint az elbírálás automatikus, vagyis aki megfelel a feltételeknek, az „sikeres pályázóvá válik a keretösszeg kimerüléséig”.
A nyertes pályázók jövő nyár végéig élhetnek a lehetőséggel, amely a gyakorlatban 4-7 éjszakás üdülést jelent.
Hazai és brüsszeli kifogásokkal is szembe kell néznie a kabinetnek az Erzsébet-program kapcsán. Brüsszelben vizsgálat indult azzal a gyanúval, hogy hazánk lényegében államosította az utalványrendszert – írta korábban a Magyar Nemzet. A lap arról is beszámolt, hogy a jövőben akár utalvánnyal vagy a cafeteria elemei közé beépítve is lehet fizetni a családi napközikért, és nem kizárt, hogy a bölcsődei díjat is ilyen formában fizethetik a szülők.